İMKB, banka hisseleri önderliğinde günü yükselişle kapattı

  • Yazı boyutu
İMKB, banka hisseleri önderliğinde günü yükselişle kapattı

İMKB, banka hisseleri önderliğinde günü yükselişle kapattı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 Endeksi, günü önceki kapanışa göre 1.044,92 puanlık yükselişle 72.649,83 puandan kapattı.
     İMKB'de hisse senetleri ortalama yüzde 1,46 oranında değer kazandı, toplam işlem hacmi 2,6 milyar lira oldu.
     Endeks ikinci seansta ilk seans kapanışına göre 976,76 puan ve yüzde 1,36 oranında değer kazandı, banka hisselerindeki güçlü alışlarla bankacılık endeksi önceki güne göre yüzde 2,16 oranında değer kazandı.
     Analistler endeksin, açıklanan sanayi üretim verisinin beklentilerden çok daha iyi gelmesinin ardından toparlandığını, ancak asıl yükselişin açıklanan BDDK raporunun ardından banka hisselerinde olduğunu belirtiyor.
     BDDK raporunda açıklanan karlılık rakamlarından, Vakıfbank'ın beklentilerin çok üzerinde kar açıklayabileceği beklentisinin oluştuğunu ifade eden analistler bu nedenle Vakıfbank hisselerinin yüzde 4,55 oranında prim yaptığına dikkati çekiyor.
     Endeksin, 72.400 puanın üzerinde yaptığı kapanış nedeniyle teknik olarak pozitif görünümün yarına taşınabileceğini öngören analistler küresel piyasalardaki negatif havanın devam etmesi durumunda ise endeksin yatay bir kanala girebileceğini kaydediyor.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir