İMKB banka hisseleri ile yükselişine devam ediyor -Bankacılık endeksinin yılbaşından bugüne…

  • Yazı boyutu
İMKB banka hisseleri ile yükselişine devam ediyor
  -Bankacılık endeksinin yılbaşından bugüne…

İMKB banka hisseleri ile yükselişine devam ediyor -Bankacılık endeksinin yılbaşından bugüne getirisi yüzde 22'yi aştı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) banka hisseleri önderliğinde yükselişine devam ediyor. Bankacılık endeksi bu dakikalarda önceki güne göre yaklaşık yüzde 1,5 oranında yükselerek 121.000 puanı aşarken İMKB 100 endeksi önceki kapanışa göre yüzde 0,95 oranında yükselişle 60.700 puan seviyelerinde bulunuyor.
     Bugünkü yükselişiyle 6 Nisan tarihinden bugüne gördüğü en yüksek seviyeye ulaşan bankacılık endeksinin son bir aylık getirisi yüzde 19,42 oldu.
     Yılbaşından bugüne kadarki performansına bakıldığında ise bankacılık endeksinin getirisi yüzde 22'yi aşarken, İMKB 100 endeksinin getirisi yüzde 18 seviyelerinde gerçekleşti.
     Analistler bankacılık endeksinin 120.000 direncinin üzerinde kapanış yapması durumunda sonraki hedeflerinin 124.000 ve 127.000 seviyeleri olabileceğini kaydediyorlar. AB liderler zirvesinden 'mali birlik' ile ilgili bir adım atılması durumunda bunun banka hisselerini olumlu yönde etkileyeceğini kaydeden analistler, aksi durumda Avrupa borsaları ile ayrışmanın çok uzun soluklu olabileceğini düşünmüyorlar.
    
    
    

Bu haberi 129 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir