İMKB 100 endeksinde yükseliş yüzde 1'i aştı -Finansinvest Teknik Analisti Volkan Dükkancık:…

  • Yazı boyutu
İMKB 100 endeksinde yükseliş yüzde 1'i aştı
  -Finansinvest Teknik Analisti Volkan Dükkancık:…

İMKB 100 endeksinde yükseliş yüzde 1'i aştı -Finansinvest Teknik Analisti Volkan Dükkancık: "Hisse bazlı fırsatlara odaklanmaya devam edeceğiz"

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi banka hisseleri önderliğinde tekrar yükselişe geçerek 72.400 puana ulaştı.
     İMKB'de hisse senetleri şu dakikalarda önceki güne göre ortalama yüzde 1,06 oranında değer kazanırken, bankacılık endeksinin yükselişi yüzde 1,5'i geçti.
     Endeksin gün içi teknik görünümünü değerlendiren Finansinvest Teknik Analisti Volkan Dükkancık ilk seansta yaşanan zayıf seyrin ardından endeksin ikinci seansta bankacılık sektörünün desteğiyle hızlı bir toparlanma yaşadığına dikkati çekerek "Not artırım sonrası görülen zirve (73.314) sonrasında başlayan geri çekilmeyle oluşan azalan kanal içerisindeki dalgalı seyir devam ediyor" dedi.
     72.400 direncinin yukarı yönde geçilmediği sürece mevcut kısa vadeli azalan kanal içerisindeki hareketin 71.000 desteğine doğru devam etmesini bekleyen Dükkancık, değerlendirmesine şöyle devam etti:
     "Kısa vadeli görünümün değişmesi için 72.400 üzerinde yeni bir destek oluşumunu görmek gerekecek. 72.400 üzerinde tekrar TL bazında zirve gündeme gelebilir. Endekste yeni zirveler ve not artırımı sonrası yeni denge oluşana kadar yükselişleri satış fırsatı olarak değerlendirmeye ve genel trendden bağımsız çok daha kısa vadeli ve hisse bazlı fırsatlara odaklanmaya devam edeceğiz."
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir