İMKB 100 endeksi eksiye geçti

  • Yazı boyutu
İMKB 100 endeksi eksiye geçti

İMKB 100 endeksi eksiye geçti

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi 2. seansta açılışın ardından artan satış baskısıyla analistlerin gün içi destek olarak altını çizdikleri 72.000 puanın altına gerileyerek dünkü kapanışa göre eksiye geçti.
     İlk seansta küresel piyasalarda ABD'de "mali uçurum" riskleri nedeniyle görülen düşüş eğiliminden pozitif yönde ayrışan İMKB'de yükselişlerin sınırlı kalmasının ardından satış baskılarının arttığı görülüyor.
     Gün içinde gördüğü en yüksek 72.462 puan seviyesinden yaklaşık 700 puan gerileyen endeks şu dakikalarda 71.700 seviyelerinde bulunuyor.
     Analistler satıcılı seyrin etkisinin Akbank ve Halkbank hisselerinde görülen alışlar nedeniyle endekse etkisinin çok fazla olmadığını, bu hisselerde de aşağı yönlü hareketin başlaması durumunda endeks üzerindeki ağırlıkları nedeniyle düşüşün derinleşebileceğini ifade ediyor.
     Endeksin 71.500 seviyesinin kritik destek olduğunu belirten analistler bu seviyenin kırılması durumunda satış baskılarının artabileceğine dikkati çekiyor.
    
    
    

Bu haberi 130 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir