İMİB'in doğal taş tasarım yarışmasına başvurular başladı

  • Yazı boyutu
İMİB'in doğal taş tasarım yarışmasına başvurular başladı

İMİB'in doğal taş tasarım yarışmasına başvurular başladı

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, (İMİB) "Taşı Yaşatan Tasarımlar" konulu doğal taş tasarım yarışmasını başlattı.
     Yapılan açıklamaya göre, İMİB'in tasarımcılar ile sanayicileri buluşturmak amacıyla düzenlediği doğal taş tasarım yarışması, bu yıl "Taşı Yaşatan Tasarımlar" konseptiyle hayata geçirilecek. Profesyoneller ve öğrenciler için iki ayrı kategorinin olduğu yarışmaya başvurular, 29 Nisan'a kadar sürecek.
     Yarışmada, doğal taşlarla günlük yaşamda kullanılabilir, özgün ve üretilebilir tasarımlar aranacak. Gerek iç mekan gerekse dış cephe kaplamalarında, doğal taşın kullanımı artırıcı yeni fikirlerin yarışacağı yarışmanın seçici kurulunda, akademisyenlerin yanı sıra mimarlar, tasarımcılar, sektör temsilcileri ve İMİB üyeleri de yer alıyor.
    
     -Birincilik ödülü 20 bin lira-
    
     Yarışmanın profesyonel kategorisinde, birinci gelen tasarımın sahibi 20 bin lira, ikinci 15 bin lira ve üçüncü 10 bin lira ödül kazanacak. Profesyonel kategoride mansiyon ödülü ise 5 bin lira olarak belirlendi.
     Öğrenci kategorisinde ise birinci tasarım 10 bin lira, ikinci tasarım 7 bin 500 lira ve üçüncü tasarım 5 bin lira ile ödüllendirilecek. Öğrenci kategorisinde 2 bin 500 liralık mansiyon ödülü de verilecek.
     Yarışmanın başvuru koşullarına ve diğer tüm detaylara "www.tasiyasatantasarimlar.com" adresinden ulaşılabilecek.
    
     -"Farklılaşmaya giden yolda tasarıma ve tasarımcılara büyük bir rol düşüyor"-
    
     İMİB Başkanı Mehmet Özer, açıklamada yer alan değerlendirmesinde, günümüzde artan rekabet ortamında sanayiciler için farklılaşmanın olmazsa olmaz bir kriter olduğunu belirtti.
     Özer, farklılaşmaya giden yolda tasarıma ve tasarımcılara büyük bir rol düştüğünü belirterek, "Doğal taş sektöründe katma değeri yüksek ürünler için tasarım son derece önemli. Türk doğal taş sektörünün global arenadaki marka algısını yukarıya taşımak için tasarıma yatırım yapmak ve tasarımcıları desteklemek gerekiyor. İMİB olarak biz de bu amaçla doğal taş tasarım yarışmamızın ikincisini düzenliyoruz. Doğal taş kültürünü yaşatacak ve kullanımını yaygınlaştıracak özgün ve yeni tasarımları bekliyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 186 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir