IMF Mısır'a finansal destek hazırlığında -Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Lagarde: "Mısır…

  • Yazı boyutu
IMF Mısır'a finansal destek hazırlığında
  -Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Lagarde:
  "Mısır…

IMF Mısır'a finansal destek hazırlığında -Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Lagarde: "Mısır halkının daha iyi yaşam standardına kavuşmak ve sosyal adaletin sağlanması gibi meşru beklentileri var. IMF olarak biz yardıma hazırız"

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, "Mısır halkının daha iyi yaşam standardına kavuşmak ve sosyal adaletin sağlanması gibi meşru beklentileri var. IMF olarak biz yardıma hazırız" dedi.
     Lagarde'ın Kahire'ye yaptığı ziyarette Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve Başbakanı Haşim Kandil ile görüşmesinin ardından yapılan yazılı açıklamada, "IMF, Mısır'a üstlendiği zorlu yolculukta eşlik edecek" denildi.
     Açıklamada ifadelerine yer verilen Lagarde, "IMF, geçiş sürecinin başlangıcından beri Mısır yetkilileri ile yakın diyalog içerisinde bulunarak, hükümetten gelen talep doğrultusunda teknik destek sağladı" dedi.
     Lagarde, şunları ifade etti:
     "Hükümet temsilcileri IMF'nin Mısır'ın ekonomik programında finansal olarak destek olarak ülke ekonomisinin iyileşerek ve herkese faydalı olacak güçlü ekonomik temelleri oluşturması için desteğini istediklerini belirtti. Bu talebe hızla karşılık veriyoruz. Eylül ayının başlangıcında Kahire'ye bir teknik ekibimiz giderek yetkililerle programları üzerinde çalışıp, IMF'nin olası finansal destek modellerini görüşecekler.
     Mısır ekonomisi, ekonomik büyümeyi yeniden sağlamak, bütçe ve dış açığını azaltmak gibi ciddi zorluklarla karşı karşıya. Ülkenin ekonomisinin yeniden rayına girmesi ve insanların yaşam standartlarının yükseltilmesi kolay bir görev olmayacak. Mısır halkının daha iyi yaşam standardına kavuşmak ve sosyal adaletin sağlanması gibi meşru beklentileri var. IMF olarak biz yardıma hazırız."
    
    
    

Bu haberi 112 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir