IMF'in küresel ekonomik büyüme tahminlerinde yaptığı revizyonlar -IMF, İspanya'da bu yıl yüzde 1,5…

  • Yazı boyutu
IMF'in küresel ekonomik büyüme tahminlerinde yaptığı revizyonlar
  -IMF, İspanya'da bu yıl yüzde 1,5…

IMF'in küresel ekonomik büyüme tahminlerinde yaptığı revizyonlar -IMF, İspanya'da bu yıl yüzde 1,5 küçülme yaşanacağı tahmininde bulundu

Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) 2013 ve 2014 yılındaki küresel ekonomik büyüme tahminlerinde aşağı yönde yaptığı revizyondan, ekonomik kriz içinde olan İspanya da etkilendi.
     Geçen Ekim ayında İspanya'da 2013 yılında yüzde 1,4'lük ekonomik küçülme yaşanacağı tahmininde bulunan IMF, bugün açıkladığı raporda, bunu yüzde 1,5'e çekti. IMF ayrıca daha önceden 2014 yılında İspanya'da öngördüğü yüzde 1'lik büyümeyi de yüzde 0,8'e indirdi.
     İspanyol hükümeti, geçen aralık ayında 2013 yılı için yüzde 0,5'lik daralma öngörüsünde bulunurken, İspanya Merkez Bankası ise bu yılki daralmanın yüzde 1,3 olacağını savunmuştu.
     İspanyol ekonomisi hakkında şimdiye kadar yapılan diğer tahminlerde ise Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) ve Avrupa Komisyonu 2013 yılında yüzde 1,4'lük küçülme beklediklerini açıklamıştı.
     Öte yandan, İspanya'da yayımlanan bir anketin, İspanyolların yüzde 98'inin gelecek 6 aylık dönemde ülke ekonomisinin durumunu iyi görmediğini ortaya koyduğu bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 199 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir