IMF'den Ürdün'e 2 milyar dolar kredi

  • Yazı boyutu
IMF'den Ürdün'e 2 milyar dolar kredi

IMF'den Ürdün'e 2 milyar dolar kredi

Uluslararası Para Fonu (IMF) Ürdün'e 2 milyar dolar kredi verileceğini açıkladı.
     IMF'nin internet sitesinde yapılan açıklamada, Arap baharı ve bölgeyi etkileyen siyasi istikrarsızlık nedeniyle belirgin bir yavaşlamanın görüldüğü Ürdün ekonomisini canlandırmak için, Ürdün Hükümeti ile IMF arasında 2 milyar dolar kredi üzerinde anlaşmaya varıldığı bildirildi.
     Yüksek petrol fiyatlarının yanı sıra Mısır'dan ithal edilen doğalgazda yaşanan kesintiler sebebiyle sıkıntı yaşayan Ürdün Hükümetinin, yakıt alımı ve elektrik üretimini finalse etmek için kredi başvurusunda bulunduğu belirten açıklamada, bölgedeki siyasi koşullar sebebiyle turizm gelirleri, doğrudan yatırımlar ve yurt dışında çalışanların döviz girdilerinde düşüşlerin yaşandığı Ürdün'e bütçeye katkı sağlamak amacıyla kredi verileceği belirtildi.
     Hükümetin resmi verilerine geçen Şubat ayında 21 milyar dolar olan bütçe açığının 2012 yılı sonunda 24,6 milyar dolara ulaşması bekleniyor.
    
    
    

Bu haberi 107 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir