İller Bankası İnsan Kaynakları Yönetmeliği yayımlandı

  • Yazı boyutu
İller Bankası İnsan Kaynakları Yönetmeliği yayımlandı

İller Bankası İnsan Kaynakları Yönetmeliği yayımlandı

İller Bankası Anonim Şirketi İnsan Kaynakları Yönetmeliği yayımlandı.
     Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle, İller Bankası Anonim Şirketi'nin insan kaynakları politikası ve planlamasına ilişkin hususlar ile personelin göreve alınmasına, hizmet şartlarına, niteliklerine, atanma ve yetiştirilmelerine, hak, yükümlülük ve sorumluluklarına, pozisyon ve sayılarıyla diğer özlük haklarına ilişkin usul ve esasları belirlendi.
     Buna göre, bankanın personel kadro sayısında değişiklik olmazken, pozisyonların dağılımı yeniden düzenlendi.
     Buna göre, genel müdür yardımcısı sayısı 6'dan 5'e indi. Teknik uzman sayısı 1700'e, uzman sayısı 1172'ye, teknik uzman yardımcısı sayısı 600'e, uzman yardımcısı sayısı 557'ye çıktı. Mühendis, yönetim personeli, büro personeli gibi pozisyonlarda ise kadro sayısı aşağı çekildi.
     Yükselme tablosunda da değişikliğe gidildi. Buna göre, daire başkanı, bölge müdürü, teftiş kurulu başkanı, 1. hukuk müşaviri, teftiş kurulu başkan yardımcısı, hukuk müşaviri, başmüfettiş, müdür pozisyonlarına yönetim kurulu kararıyla atama yapılacak.
     Yönetim personeli ve muhasebeci pozisyonlarına ise sınav sonucu atama gerçekleştirilecek.
     Öte yandan, 2011/1675 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan İller Bankası Anonim Şirketi İnsan Kaynakları Yönetmeliği yürürlükten kaldırıldı.
    
    
    

Bu haberi 206 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir