İlk seansı düşüşle kapatan İMKB 2. seansta tarihinin en yükseğinde

  • Yazı boyutu
İlk seansı düşüşle kapatan İMKB 2. seansta tarihinin en yükseğinde

İlk seansı düşüşle kapatan İMKB 2. seansta tarihinin en yükseğinde

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 2. seansta endeks üzerinde ağırlığı yüksek banka hisselerinde yoğunlaşan alışların etkisiyle tarihinin en yüksek seviyesi olan 85.589,05 puana yükseldi.
     İlk seansta 85.500 direncini test eden endeks bu seviyeden holding hisselerinde görülen satışlarla 84.209,93 puana kadar gerilemişti. Daha sonra satışların etkisini azaltmasıyla 84.500 seviyelerinde dengelenen endeks 2. seansta başta İş Bankası ve Vakıfbank olmak üzere banka hisselerinde görülen güçlü alışlarla 85.500 puanın üzerine yükseldi.
     İş Bankası (C) bu dakikalarda yüzde 3,55 oranında yükselişle 7,00 liradan işlem görürken, Vakıfbank yüzde 3,23 primle 5,74 liraya yükseldi. Bankacılık endeksinin yükselişi yüzde 1,73 olurken, Holding hisseleri ise ilk seanstaki sert düşüşün ardından bu dakikalarda yüzde 0,32 kayıpla dengelendi.
     Analistler endeksin bugünkü yükselişine banka hisseleri dışında çok fazla katılım olmadığına dikkati çekerek, 85.500 üzerinde yükselişin devam etmesi için alışların genele yayılması gerektiğini, aksi taktirde gün içi satış baskılarının etkisini artırabileceğini tahmin ediyor.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir