İlk seansa yatay başlayan İMKB bu dakikalarda düşüşe geçti

  • Yazı boyutu
İlk seansa yatay başlayan İMKB bu dakikalarda düşüşe geçti

İlk seansa yatay başlayan İMKB bu dakikalarda düşüşe geçti

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi 2. seansa hemen hemen önceki seans kapanışı olan 65.047,30 puandan başladıktan sonra Merkez Bankası kararlarının ardından gelen kar satışlarıyla düşüşe geçti.
     Bu dakikalarda ilk seans kapanışına göre yaklaşık 250 puanlık düşüşle 64.800 puan seviyelerine gerileyen İMKB 100 endeksi, önceki gün kapanışına göre ise yaklaşık yüzde 0,36 oranında yükselişte.
     Analistler, Merkez Bankası'nın faizlerde bir değişikliğe gitmemesine rağmen munzam karşılık oranları ve katsayılarda yaptığı değişikliklerle piyasaya 5,6 milyar lira tutarında ek likidite sağlayacağını, dolayısıyla bankaların ellerinin daha da rahatlayacağını kaydediyor. Ayrıca MB'nin önümüzdeki dönemde faiz koridorunu daraltabileceğine yönelik açıklamalarla da faizlerde sert düşüşlerin görüldüğünü belirten analistler İMKB'nin de olumlu yönde etkilenebileceğini tahmin ediyorlar.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir