İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz: -"(Fitch'in kararı) AB konusunda bu kadar ayağını…

  • Yazı boyutu
İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz:
  -"(Fitch'in kararı) AB konusunda bu kadar ayağını…

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz: -"(Fitch'in kararı) AB konusunda bu kadar ayağını sürüyen, Türkiye'ye zorluk çıkaran bir AB karşısında bence güzel bir tepki olabilir"

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, Fitch'in Türkiye'nin kredi notunu yükseltmesine ilişkin, "Aynı zamanda AB konusunda bu kadar ayağını sürüyen, bu kadar Türkiye'ye zorluk çıkaran bir AB karşısında bence güzel bir tepki olabilir" dedi.
     Fitch'in Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyeye yükseltmesinin ardından değerlendirmede bulunan Akyüz, "Çok geç kalınmış bir karar" dedi.
     Not artışı kararını yatırımcının beklediğini ve kararın moralleri yükselteceğini ifade etti.
     Yurt dışında özellikle kredi notuna dikkat eden bir çok kuruluşun olduğunu dile getiren Akyüz, "Bizler her ne kadar çaba göstersek de bir yerden sonra ikna edememiştik. Onların Türkiye'ye yatırım yapması açısından önemli bir zamanlama. Bence çok doğru bir zaman. Dünyanın bir çok ülkesinde kriz yaşanırken, kredi notunun artırılması bence sadece Türkiye'de yatırım yapacaklara değil, tüm dünyaya bir mesaj. Aynı zamanda AB konusunda bu kadar ayağını sürüyen, bu kadar Türkiye'ye zorluk çıkaran bir AB karşısında bence güzel bir tepki olabilir. Bizler için oldukça sevindirici bir aksiyon oldu.
    
    
    

Bu haberi 226 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir