İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Poyraz: -"İklimlendirme…

  • Yazı boyutu
İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Poyraz:
  -"İklimlendirme…

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Poyraz: -"İklimlendirme sektörünün, 2023 yılı hedeflerine ulaşabilmek için Ar-Ge, inovasyon, üniversite-sanayi işbirliği, kurumsallaşma ve dış pazarlara açılmada bir yol haritasına ihtiyacı var"

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Poyraz, iklimlendirme sektörünün, 2023 yılı hedeflerine ulaşabilmesi için Ar-Ge, inovasyon, üniversite-sanayi işbirliği, kurumsallaşma ve dış pazarlara açılmada bir yol haritasına ihtiyacı olduğunu kaydetti.
     İSİB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, birlik tarafından geçen yıl Aralık ayında düzenlenen, 2023 yılına ilerlerken sektörün ihtiyaçlarının, sorunlarının ve önerilerinin ele alındığı "Vizyon 2023 Çalıştayı" sonrasında İSİB Üniversite-Sanayi İşbirliği Çalıştay Raporu açıklandı.
     Rapora ilişkin açıklamalarda bulunan Poyraz, iklimlendirme sektörünün 2023 yılı hedeflerine ulaşabilmesi için Ar-Ge, inovasyon, üniversite-sanayi işbirliği, kurumsallaşma ve dış pazarlara açılmada bir yol haritasına ihtiyacı olduğunu ifade etti.
     Bundan sonraki süreçte Mart ve Nisan aylarında 4 küçük çalıştay düzenleyeceklerini ifade eden Poyraz, 14-17 Nisan'da İzmir'de 120 kişinin katılacağı önemli bir çalıştay yapılacağını, ardından yapılması gerekenlerin takviminin belirleneceğini ve büyük bir çalıştay ile yol haritalarını ilan edeceklerini bildirdi.
    
     -İSİB Üniversite-Sanayi İşbirliği Çalıştay Raporu-
    
     İSİB Üniversite-Sanayi İşbirliği Çalıştay Raporu'nda, yurt dışı pazarlara girilmesi ve pazar payının arttırılmasının çok kapsamlı ve riskli bir süreç olduğu belirtilerek, öncelikle ilgili pazarların tanınması ve ürünlerin bu pazarların koşullarına uyarlanması gerektiği yer aldı.
     Buna ilave olarak hem pazarlama anlamında, hem de ürün geliştirme ve Ar-Ge anlamında ciddi yatırımların yapılması gerektiğinin altı çizilen raporda, böyle bir süreçten verim alınması ve nihayetinde yüksek katma değerli ürünler satılabilmesinin, Türk şirketlerinin hem kurumsallaşma, hem de mühendislik, Ar-Ge ve inovasyon kapasitelerini geliştirmelerine, yüksek bir rekabet gücü ile pazara girmelerine, müşterilere yeni avantajlar sunmalarına bağlı olacağı belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 111 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir