İkinci çeyrek büyümesi beklentilerin altında... -Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte: -"İkinci…

  • Yazı boyutu
İkinci çeyrek büyümesi beklentilerin altında...
  -Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte:
  -"İkinci…

İkinci çeyrek büyümesi beklentilerin altında... -Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte: -"İkinci çeyrek büyüme rakamları Merkez Bankası'nın gevşeme politikasını değiştirecek bir rakam değil"

Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte, ikinci çeyrek büyüme rakamlarının Merkez Bankası'nın gevşeme politikasını değiştirecek bir rakam olmadığını söyledi.
     TÜİK tarafından açıklanan ikinci çeyrek büyüme rakamlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Ökte, "İkinci çeyrek rakamı bilmediğimiz bir rakam değil. Merkez Bankası gevşeme politikasını değiştirecek bir rakam değil. Bu politika devam edecek. İç talepte rahatsızlık var. Bu geçmiş bir veri" ifadesini kullandı.
     Bu ay Merkez Bankası'nın faiz koridorunun üst bandında indirim yapmasını beklediğini belirten Ökte, "İndirim beklentim 100 baz puan. 2012 sonuna kadar politika faizinde de 25 baz puan indirim olabilir. Merkez Bankası'nın çok agresif olmasını bekliyorum. Reel sektörü ve iç talebe rahatlatıcı önlemler alacaktır" dedi.
     TÜİK tarafından ikinci çeyrek büyüme verilerine göre, Türkiye 2. çeyrekte yüzde 2,9 oranında büyüdü. Öte yandan temmuz ayı sanayi üretimi ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,4 oranında arttı.
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir