IKEA Türkiye yönetimi: -"IKEA Türkiye, çalışanlarına en iyi çalışma koşullarını sağlama…

  • Yazı boyutu
IKEA Türkiye yönetimi:
     -"IKEA Türkiye, çalışanlarına en iyi çalışma 
     koşullarını sağlama…

IKEA Türkiye yönetimi: -"IKEA Türkiye, çalışanlarına en iyi çalışma koşullarını sağlama konusunda oldukça duyarlı bir şirkettir"

IKEA Türkiye yönetimi, sendikalaşmanın önüne geçtikleri yönündeki iddiaların asılsız olduğunu bildirdi.
     IKEA Türkiye yönetiminden yapılan yazılı açıklamada, 8 Eylül Cumartesi günü IKEA Ümraniye mağazasının önünde, Koop İş Sendikası tarafından eylem yapılmasının planlandığı hatırlatıldı.
     IKEA Türkiye'nin, ilk kurulduğu günden itibaren tüm insani değerlere saygılı, müşteri ve çalışan memnuniyetine önem veren bir kuruluş olduğu vurgulanan açıklamada, sendikal örgütlenmenin anayasal bir hak olduğu bilinciyle, tüm haklara saygılı olunmasının gereğine inanıldığı belirtildi.
     Açıklamada, örgütlenme hakkının yasal haklar çerçevesinde özgürce kullanılmasına saygı duyulduğuna değinilerek, şunlar kaydedildi:
     "Bu hakkın yasaya aykırı bir şekilde kullanımına ve bunun sonucunda iş yerimizde huzuru ve güven ortamını sabote etmeye yönelik davranışlara izin vermeyeceğimizi belirtmek isteriz. Yönetim olarak tüm çalışanlarımız bizim için değerlidir. Onlar arasında hiçbir şekilde ayrım yapılmaması en önem verdiğimiz şirket politikamızdır. IKEA Türkiye, çalışanlarına en iyi çalışma koşullarını sağlama konusunda oldukça duyarlı bir şirkettir, insani unsur ve koşulların iş ortamında her daim iyileştirilmesi şirket olarak en önem verdiğimiz hususların başında gelmektedir."
     Sendika yetkililerinin, sendikal örgütlenme konusunda başarılı olamamalarından dolayı, haksız ve gerçek dışı iddialarla yapay bir gündem oluşturmaya ve bu yolla kamuoyunu yanlış bilgilendirerek, bu noktadan hareket etmeye çalıştığı savunulan açıklamada, "Sendikanın basın açıklamasında duyurduğu üzere, 8 Eylül Cumartesi günü IKEA Ümraniye mağazası önünde yapmayı planladıkları eyleme, çalışanlarımızın ezici bir çoğunlukla itibar etmeyeceğine inancımız tamdır" ifadesine yer verildi.
    
    
    

Bu haberi 199 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir