IKEA Türkiye: -"Köfte ve sosis ürünlerinin tamamı Türk Gıda Kodeksi'ne uygun şekilde yüzde 100…

  • Yazı boyutu
IKEA Türkiye: 
  -"Köfte ve sosis ürünlerinin tamamı Türk Gıda Kodeksi'ne 
  uygun şekilde yüzde 100…

IKEA Türkiye: -"Köfte ve sosis ürünlerinin tamamı Türk Gıda Kodeksi'ne uygun şekilde yüzde 100 dana eti olup, yerli tedarikçilerden temin edilmektedir"

Alışveriş merkezi IKEA, Çek Cumhuriyeti'ndeki mağazalarında satılan köftelerde at etine rastlandığına dair haberler üzerine "IKEA Türkiye mağazalarında yer alan restoranlarda satışa sunulan köfte ve sosis ürünlerinin tamamı, hizmet vermeye başladığımız günden bu yana Türk Gıda Kodeksi'ne uygun şekilde yüzde 100 dana eti olup, yerli tedarikçilerden temin edilmektedir" açıklaması yaptı.
     IKEA'dan yapılan açıklamada, konuyla ilgili haberler anımsatılarak müşterileri doğru bilgilendirmek adına açıklama ihtiyacı doğduğu belirtildi.
     Açıklamada, "IKEA Türkiye mağazalarında yer alan restoranlarda satışa sunulan köfte ve sosis ürünlerinin tamamı, hizmet vermeye başladığımız günden bu yana Türk Gıda Kodeksi'ne uygun şekilde yüzde 100 dana eti olmakta olup, yerli tedarikçilerden temin edilmektedir. IKEA Türkiye, halihazırda hijyenik ve sağlıklı üretim yapısıyla bilinen Pınar Et ile çalışmaktadır. Yurtdışında yayınlanan haberlerin de IKEA Türkiye ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır" denildi.
     IKEA'nın Çek Cumhuriyeti'ndeki mağazalarında satılan köftelerde at etine rastlandığının belirtilmesi üzerine, İsveç mağazalarındaki köfte satışının durdurulduğu açıklanmıştı.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir