İİT İSEDAK 28. Toplantısı İstanbul'da yapılacak -Cumhurbaşkanı Gül Başkanlığında düzenlenecek…

  • Yazı boyutu
İİT İSEDAK 28. Toplantısı İstanbul'da yapılacak
  -Cumhurbaşkanı Gül Başkanlığında düzenlenecek…

İİT İSEDAK 28. Toplantısı İstanbul'da yapılacak -Cumhurbaşkanı Gül Başkanlığında düzenlenecek toplantı 8-11 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanı bulunduğu İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK)'nin 28. Bakanlar Toplantısı, 8-11 Ekim 2012 tarihlerinde İstanbul Grand Cevahir Otel'de yapılacak.
     Kalkınma Bakanlığı açıklamasına göre, Mayıs 2012'de İSEDAK İzleme Komitesi tarafından gündemi belirlenen 28. İSEDAK Toplantısında bu yıl yoğun bir çalışma takvimi yer alıyor.
     İSEDAK faaliyetleri Kalkınma Bakanlığı tarafından koordine ediliyor. 28. İSEDAK Toplantısı'na İSEDAK Üyesi ülkelerin yoğun ilgi göstermeleri bekleniyor. Toplantıya ilgili İİT kuruluşları ile diğer bazı uluslararası kuruluşlar da iştirak edecek.
     Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı başkanlığında, 8 Ekim 2012 günü saat 09.00'da çalışmalarına başlayacak olan Yüksek Düzeyli Uzmanlar, gündemdeki konuları müzakere edecek ve çalışmalar neticesinde oluşturulacak olan taslak kararları Bakanlar Oturumuna sunacak.
     10 Ekim 2012 tarihinde Cumhurbaşkanı Gül tarafından resmi açılışı yapılacak olan İSEDAK Toplantısının, bu yılki Bakanlar Oturumu konusunu "Üye ülkelerde KOBİ'lerin Rekabet Gücünün Artırılması' oluşturuyor.
     İSEDAK 28. Bakanlar Toplantısı 11 Ekim 2012 tarihinde Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz başkanlığında yapılacak Kapanış Seremonisi ile sona erecek.
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir