İhracatçıya "Ro-Ro" seferli kolaylık -Mersin ile Lübnan'ın Tripoli kenti arasında 2 ay önce…

  • Yazı boyutu
İhracatçıya "Ro-Ro" seferli kolaylık
  -Mersin ile Lübnan'ın Tripoli kenti arasında 2 ay önce…

İhracatçıya "Ro-Ro" seferli kolaylık -Mersin ile Lübnan'ın Tripoli kenti arasında 2 ay önce başlatılan Ro-Ro seferleri, Suriye'deki olaylar nedeniyle Ortadoğu ve Kuzey Afrika'ya ulaşmakta sıkıntı yaşayan ihracatçıları sevindiriyor

Mersin ile Lübnan'ın Tripoli kenti arasında 2 ay önce başlatılan Ro-Ro seferleri, Suriye'deki olaylar nedeniyle Ortadoğu ve Kuzey Afrika'ya ulaşmakta sıkıntı yaşayan ihracatçıları sevindiriyor.
     Akdeniz İhracatçı Birliklerinden (AKİB) yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'nin Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerine geçiş kapısı olan Suriye'de yaşanan olaylar, ekonomik ilişkileri ve bölgeye yapılan ihracatı da etkilemeye başladı.
     Suriye sınırında tırların geçişlerinde sorunlarla karşılaşılması ve zorluklar yaşanması nedeniyle alternatif güzergahlar üzerinde çalışan ihracatçıların imdadına, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın katkıları sayesinde 26 Nisan'da, Mersin-Tripoli arasında Ro-Ro seferleri yetişti.
     Mersin-Port Said limanları arasında haftada bir gerçekleşen Ro-Ro seferleri, ihracatçıların yeni, alternatif güzergahı haline geldi.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Yamanyılmaz, Lübnan'a Ro-Ro seferleri gerçekleştirmeye başlayan 2 gemi acentesi yetkilisi ve UND Mersin temsilcisinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirtti.
     Söz konusu seferlerin artık ihracatçılar açısından vazgeçilmez hale geldiğini anlatan Yamanyılmaz, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerine ihracat yapan ihracatçılar olarak, bu seferlerin kendileri için son derece sevindirici bir gelişme olduğunu, ihracatçıların ilgi göstermeye devam etmeleri halinde, sefer sayılarının artırılmasını temenni ettiklerini bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir