İhracat rakamları -Hatay Valisi Lekesiz: "Ro-ro seferleri Hatay'ın ihracat rakamlarını…

  • Yazı boyutu
İhracat rakamları
  -Hatay Valisi Lekesiz:
  "Ro-ro seferleri Hatay'ın ihracat
  rakamlarını…

İhracat rakamları -Hatay Valisi Lekesiz: "Ro-ro seferleri Hatay'ın ihracat rakamlarını artırdı"

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, İskenderun Limanı'ndaki ro-ro seferlerinin kentin ihracat rakamlarını artırdığını belirtti.
     Lekesiz, İl Genel Meclisi üyeleriyle İskenderun Limanı'nda incelemede bulundu.
     Eylül ayının ihracat rakamlarındaki artış sıralamasında Hatay'ın 5'inci sırada yer aldığını ifade eden Lekesiz, ro-ro seferlerinin ihracat rakamlarını artırdığını belirterek, "Eylül ayının ihracat rakamlarındaki artış sıralamasında 5'inci sırada yer alan kentimiz, seferler sayesinde 4'üncü sıraya yükseldi. Sanıldığı gibi Hatay ekonomisi durağan değil, artış pozisyonuna girdi. Bunda limanın büyük bir etkisi var. Hatay İstanbul'dan sonra kara taşımacılığı alanında 2'nci büyük filoya sahip. Suriye'de yaşanan sıkıntılardan dolayı nakliyeciler büyük bir sıkıntı yaşıyordu. Ro-ro seferleri sayesinde şimdi bu sorun ortadan kalktı" diye konuştu.
     İskenderun'dan Mısır'ın Port Said Limanına ro-ro gemileriyle giden tırların oradan da yollarına karayoluyla devam ettiğini vurgulayan Lekesiz, yapılan seferlerin ihracat rakamlarına olumlu yansıdığını kaydetti.
     İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ise ilçede ro-ro seferlerinin başlamasıyla büyük bir hareket yaşandığını belirterek bu durumun kent ekonomisine olumlu yansıdığını belirtti.
     Hatay İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Gülen de, kentte yapılan çalışmaları yerinde görmek için farklı ilçelerde incelemelerde bulunduklarını, bu kapsamda İskenderun'da da yapılan çalışmalar ve yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgi aldıklarını söyledi.
     Limak Port Müdürü Oğuz Tümiş ise seferlerinin 20 Ağustos'ta başladığını, aylık ortalama 2 bin tırın taşındığını, yoğun talep üzerine sefer sayılarını artırmak için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.
     Yapılan konuşmaların ardından Vali Lekesiz, şoförlerle sohbet ederek taleplerini dinledi.
    
    
    

Bu haberi 364 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir