İHİB 6. Halı Tasarım Yarışması sonuçlandı

  • Yazı boyutu
İHİB 6. Halı Tasarım Yarışması sonuçlandı

İHİB 6. Halı Tasarım Yarışması sonuçlandı

İstanbul Halı İhracatçıları Birliği 6. Halı Tasarım Yarışması sonuçlandı.
     İHİB tarafından bu yıl 6.'sı gerçekleştirilen etkinlikte halı tasarımları yarıştı. Domotex Middle East İstanbul Fuarı'nın gala gecesinde tasarım yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
     Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, konuya ilişkin değerlendirmesinde şunları kaydetti:
     "2023 yılı için belirlenen 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmak için bütün ihracatçı birliklerine Ar-Ge proje pazarı ve tasarım yarışmaları yapmaları için öneride bulunduk. Bu kapsamda bugüne kadar 17 tasarım yarışması, 7 Ar-Ge Proje Pazarı hayata geçirildi. Türkiye'nin ihracatına katma değer kazandıracağız. Tasarım, inovasyon, markalaşma ve teknoloji ihracatımız için çok önemli. Onların aracılığıyla ihracatımızın kilogram fiyatını 2,5-3 dolara çıkaracağız."
     İHİB Başkanı İbrahim Yılmaz ise Türk halı sektörünün, tasarımdan pazarlamaya, üretimden inovasyona her alanda ciddi bir kalkınma içinde olduğunu ifade ederek, "Sektör olarak 2023 yılı için 5,5 milyar dolar ihracat hedefi koyduk. Tasarım çağımızın kavramı. Başarı ya da başarısızlığımızı belirleyen süreci tasarım ve tasarıma bağlı değerlerler belirleyecek" dedi.
    
    
    

Bu haberi 290 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir