İHH'dan Lübnan'daki Suriyeli ve Filistinli sığınmacılara destek

  • Yazı boyutu
İHH'dan Lübnan'daki Suriyeli ve Filistinli sığınmacılara destek

İHH'dan Lübnan'daki Suriyeli ve Filistinli sığınmacılara destek

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), Lübnan'ın çeşitli kentlerinde Suriye'den gelen Filistinli ve Suriyeli sığınmacılara yardım kampanyası başlattı.
     İHH, Lübnan'daki Kalkınma için Yardım Vakfı'yla ortaklaşa yürüttüğü yardım kampanyası çerçevesinde Trablus'ta bulunan El-Bedevi Mülteci Kampı'nda yaşayan 200'den fazla Suriyeli ve Filistinli sığınmacıya gıda, yatak ve battaniye dağıttı.
     AA muhabirine konuşan Kalkınma için Yardım Vakfı Müdürü Eymen Selim, kamptaki Filistinli ve Suriyeli sığınmacıların, yardım eden herkese özellikle de Türk halkına en içten teşekkürlerini sunduğunu ifade etti.
     Selim, Suriye'de yaklaşık 2 yıldır devam eden çatışmalara işaret ederek, kamptaki mültecilerin yakın gelecekte ülkelerine dönmeyi düşünmediklerini söyledi.
     İHH'nın Lübnan'daki mülteci kamplarını kapsayan yardım kampanyasının 3 gün devam edeceğini belirten Selim, İHH ekibinin Bedevi Mülteci Kampı'ndan sonra ülkenin güneyindeki Sur ve doğusundaki Bealbek kentlerindeki mülteci kamplarını ziyaret edeceğini dile getirdi.
     BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin yayınladığı rapora göre, Lübnan'da 350 binden fazla Suriyeli sığınmacı yaşıyor.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir