İGYİB 2. Gemi ve Yat Tasarım Yarışması başvuruları başladı -Başvurular, 17 Mayıs'a kadar devam…

  • Yazı boyutu
İGYİB 2. Gemi ve Yat Tasarım Yarışması başvuruları başladı
  -Başvurular, 17 Mayıs'a kadar devam…

İGYİB 2. Gemi ve Yat Tasarım Yarışması başvuruları başladı -Başvurular, 17 Mayıs'a kadar devam edecek, dereceye girenlere ödülleri 11 Haziran'da verilecek

İstanbul Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği'nin (İGYİB) organize ettiği "2. Gemi ve Yat Tasarım Yarışması" için başvurular başladı.
     İGYİB açıklamasına göre, başvurular 17 Mayıs'a kadar devam edecek.
     Ekonomi Bakanlığı'nın desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) öncülüğünde bu yıl 2. kez organize edilen yarışmanın teması "Uluslararası sularda ağ ile (gırgır ağı) avlanacak, bünyesinde işleme sistemi olan ve 24-49 metre arası uzunlukta balıkçı gemisi tasarımı" olacak.
     Dereceye girenlere ödülleri 11 Haziran 2013 tarihinde düzenlenecek törenle verilecek. Birinciye verilecek ödül 15 bin lira, ikinciye 10 bin lira, üçüncüye ise 5 bin lira olacak.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen İGYİB Başkanı Başaran Bayrak, hedeflerinin nitelikli ve farklı ürünler ortaya koymak olduğunu belirterek, ihracatın katma değerini bu şekilde artıracaklarını kaydetti.
     Gemi ve yat sektörünün gelişimine katkıda bulunmayı ve tasarımın sektör için önemini vurgulamayı amaçladıklarını anlatan Bayrak, "İhracatta rekabet sağlayacak çözümlere ulaşabilmek için tasarımcılarımızı yarışmamıza katılmaya davet ediyoruz" ifadesine yer verildi.
     Yarışmaya, üniversitelerin gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği, gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği, endüstriyel tasarım, mimarlık ve makine mühendisliği bölümlerinde eğitim gören lisans ve lisansüstü öğrenci grupları katılabilecek.
     Öğrenci grubu en az bir, en fazla dört kişiden oluşabilecek. Gruplarda en az bir gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği ya da gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği öğrencisinin yer alması gerekiyor.
     Yarışma ile ilgili ayrıntılara ve şartnameye "www.gemiyattasarim.org web" sayfasından ulaşılabiliyor.
    
    
    

Bu haberi 192 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir