İFM Proje Alanı İhale Sözleşmesi... -Sözleşme Ağaoğlu ile Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı…

  • Yazı boyutu
İFM Proje Alanı İhale Sözleşmesi...
     -Sözleşme Ağaoğlu ile Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı…

İFM Proje Alanı İhale Sözleşmesi... -Sözleşme Ağaoğlu ile Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı arasında imzalandı

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İFM) Proje Alanı İhale Sözleşmesi Ağaoğlu ile Emlak Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı (Emlak GYO) arasında imzalandı.
     Kasım ayı başında yapılan ihalede, en yüksek teklifi veren Ağaoğlu şirketler grubu iştiraki Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri AŞ ihaleyi kazanmıştı. İhalenin Emlak GYO Yönetim Kurulu tarafından onaylanmasının ardından bugün de sözleşme imzalandı.
     Yapılan açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, "İFM, dünya çapında ses getirecek bir proje. 1 Milyar 460 milyon lira asgari hasılat taahhüdü ve gelir paylaşımı yöntemiyle bu ihaleyi kazandık. Şimdi de inşaat olarak dünya standartlarının üzerinde bir çalışma sistemi ile bu merkezi en doğru noktaya taşıyacağız. Peyzajıyla, vizyonuyla geleceğin çağdaş kent tasarımları arasında yer alan bir proje ortaya koyacağız" dedi.
     Ağaoğlu, Türkiye için gurur verici bir merkezin inşaatını, gerek inşaat teknolojisi ve gerekse mimari tasarım açısından dünya standartlarının üzerinde ve en kısa sürede inşa edebileceklerini ifade ederek, şunları kaydetti:
     "İstanbul'un ve Türkiye'nin uluslararası düzeyde bir finans merkezi olması için yapılacak binalar kadar, her uluslararası finans merkezinin ihtiyacı olan hukuksal ve vergisel düzenlemelerin, İFM için de mutlaka hazırlanıp hayata geçirilmesi gerekiyor. Bu konuda siyasi bir irade var ve bu iradesini kararlı bir şekilde ortaya koyuyor. Ancak bürokrasi siyasi iradenin hızına ayak uyduramıyor. Dünyadaki tüm finans merkezlerinin kan kaybettiği bir dönemde, Türkiye bu fırsatı kaçırmamalıdır. Bu kararlar ülkemizin önünü açacak, gelecek nesillere refah oluşturacak kararlardır. Bu nedenle söz konusu hukuksal ve vergisel düzenlemelerin biran önce hayata geçirilmesi gerekiyor."
     Türkiye'nin dünyaya kendisini saygınlığı ile kabul ettirmesi ve en büyük 10 ekonomiden biri olma yolundaki mücadelesinde uluslararası finans merkezinin büyük bir rol oynayacağına dikkati çeken Ağaoğlu, bu finans merkezinin yakın coğrafyada biriken sermayenin daha hızlı ve etkili biçimde Türkiye'ye akması adına ciddi tanıtım çalışmalarına bugünden başlanması gerektiğinin de altını çizdi.
     Ağaoğlu, "ülke ekonomimiz için milat kabul edilebilecek kadar önemli bir faaliyete ilk harcı koymanın heyecanı ve gururu ile Uluslararası İFM'nin ülkemize, bölgemize ve finans dünyasına hayırlı olmasını temenni ederim" dedi.
     Açıklamada proje ile ilgili şu bilgiler verildi:
     "Ağaoğlu imzalanan sözleşme kapsamında, tüm hafriyat işlerini, ortak altyapılarını, ulaşım yollarını, kapalı ve açık otoparklarını, metro istasyonunun inşaatına ait betonarme imalat işlerini, proje alanının zemin iyileştirmesi ile tüm yapısal ve bitkisel peyzaj işlerini kendi kaynakları ile yapacak. Bu anlamda devletten kaynak çıkışı olmayacak. Ayrıca özel proje alanında 160 bin 148 metrekare kapalı alana sahip ticari unsurları projelendirerek, üst ve altyapıyı tamamladıktan sonra satışını yapacak. Projede, ofis, AVM, rezidans, 5 yıldızlı otel ve 2.500 kişilik konferans salonu ile mağazalar da yer alıyor."
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir