Cenksan Yangin Söndürme Cih.tic.ltd.şti

  95 Evler Fatih Mahallesi,gürsel Caddesi No:29 Körfez/kocaeli ( / / Türkiye)
  090-262-5278818 090-262-5278820
  Cengiz çelik (Firma Sahibi / Ortağı)

  Ifex3000

  • Ürün Adı : Ifex3000

  Ürün Hakkında

  IFEX 3000 Nedir? Nerelerde Kullanılır?


  IFEX 3000 Şok Yangın Söndürme Teknolojisi Frans Steur tarafından 1994 Haziran ayında Almanya Rote Hahn Interschutz Exh`da kamuoyuna tanıtıldı. IFEX`in tanıtımından sadece 3 yıl sonra, 100 Dünya ülkesinde patentle korunmuş olarak, tüm Dünyada kullanılmaya başlandı.
  IFEX 3000 Sistemleri sabit olarak yada itfaiye araçlarına monte edilerek, yangın söndürme birimlerinin gücünü %100 arttırdı. IFEX 3000 Teknolojisinin Avrupa`dan Asya`ya kadar tüm ülkelerde itfaiye teşkilatları dahil, "gönüllü, profesyonel ve sanayide" kullanıcıları mevcuttur. Örneğin; US. Ordusu ve Japonya Yokohama Kenti Afetten Korunma Teşkilatı kullanıcıları arasındadır.

  IFEX 3000 Teknolojisinin avantajları aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

  HIZLI YANGIN SÖNDÜRME

  EKİPMAN HAZIRLIĞI GEREKTİRMEYEN DONANIM

  GENİŞ ALANDA HIZLI, YÜKSEK SOĞUTMA KAPASİTESİ

  YÜKSEK HAREKET KABİLİYETİYLE FARKLI NOKTALARDAN MÜDAHALE

  SÖNDÜRME MALZEMESİNİN GELENEKSEL SİSTEMLERDEN %100 AZ KULLANILMASI

  SÖNDÜRME SONRASI OLUŞAN ZARARLARIN EN AZA İNDİRGENMESİ

  PERİYODİK DOLUM VE BAKIM GEREKTİRMEYEN TEKNOLOJİ

  PORTATİF, KOMPAKT, HAFİF

  KOLAY KULLANIM ÖZELLİĞİ

  ASGARİ EĞİTİM MASRAFI

  TÜMÜYLE KENDİNE YETEN, ÇOK YÖNLÜ DONANIM

  TÜM BU AVANTAJLARI BÜNYESİNDE TOPLAYAN EN UCUZ TEKNOLOJİ

  IFEX 3000 ŞOK SÖNDÜRME PRENSİBİ

  IFEX 3000 Şok Yangyn Söndürme Teknolojisi, yangın söndürme maddesinin son derece kısa sürede, yüksek hızla püskürtülmesi esasına dayanır.
  Tüm IFEX Sistemlerinde, son derece hızlı çalışan (20m/sn) bir valf vasıtasıyla ayrılan su bölmesi ve hava tahrik hücresi mevcuttur.
  Paslanmaz çelikten mamul IFEX 3000 Şok Darbeli Su Tüfeği, güç kaynağı olarak (25 Barlık) basınçlı hava kullanır. Ön taraftaki hücrede su, arka taraftaki hücrede hava bulunur. Bu iki hücre arasında, zerreciklerin oluşmasını sağlayan hızlı tahliye valfı yer alır.
  Tetik çekildiğinde bir litre su çok ince zerrecikler halinde püskürtülür. Su damlacıkları, basınçlı havanın gücünden yararlanılarak mili saniye içinde, yaklaşık saatte 400 kilometre hızla tahliye edilir. Ortamdaki havanın direnci su damlacıklarını daha da inceltir. Geleneksel sistemlerle püskürtülen suyun 700 ila 2000 mikronluk normal boyutları 5 ila 200 mikrona düşürülür. Bu damlacıkların 250 adedi toplu iğne başı büyüklüğündedir. Bu nedenle bir litre suyun soğutma yüzeyi yaklaşık 200 M² olur. Çok Yangın Söndürme Teknolojisi su kullanımını, geleneksel sistemlere göre %95 ila %98 oranında azaltır.
  Suyu tozlaştırma sisteminin sırrı buradadır. Bu tümüyle su yeterliliği olarak özetlenebilir. Küçük damlacıkların ısı ve enerjiyi emme hususunda daha fazla yeteneği vardır, zira küçük damlacıklarla büyük bir alanın kaplanması mümkündür.
  IFEX Şok Darbeli Su Tüfeği ile püskürtülen küçük damlacıklar, ateşi oksijenden yoksun bırakır. Suyun daha büyük bir hızla buhara dönüştürülmesini önler. Geleneksel hortumla yangın söndürmede müşehade edilen büyük miktarda buhar ve duman, hemen hemen hiç mevcut değildir.
  US. Askeri kuvvetlerince yapılan laboratuar testlerinde, tamamen yangına maruz kapalı bir odadaki 1000 C° deki öldürücü sıcaklık sadece 2 litrelik IFEX Şok atığıyla 40C°ye düşürülmüştür.

  IFEX prensibi dünya çapında, 100 ün üzerinde patentle korunmaktadır.

  IFEX 3000 donanımı Almanya, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Japonya, Rusya ve Ukrayna`da bilinen çeşitli kuruluşlarca onaylanmıştır. Portatif ve seyyar donanım, yangın söndürücüler için German Technischer Überwachun (TÜR) ve Dentsche Industrie Normung (DIN) tarafından tasdik edilmiştir.

  IFEX GmbH bir ISO 90 Şirketidir

  Tümünü göster

  Firmanın Diğer Ürünleri

  Firmaya ait başka ürün bulunamamıştır.
  Cenksan Yangin Söndürme Cih.tic.ltd.şti
  95 Evler Fatih Mahallesi,gürsel Caddesi No:29 Körfez/kocaeli ( / / Türkiye)
  090-262-5278818
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir