IF Wedding Fashion İzmir Fuarı'na doğru -Fuar etkinliği kapsamında düzenlenen Gelinlik Tasarım…

  • Yazı boyutu
IF Wedding Fashion İzmir Fuarı'na doğru
  -Fuar etkinliği kapsamında düzenlenen Gelinlik 
  Tasarım…

IF Wedding Fashion İzmir Fuarı'na doğru -Fuar etkinliği kapsamında düzenlenen Gelinlik Tasarım Yarışması'nda finalistler belirlendi

Türkiye'nin ilk ve tek gelinlik fuarı olan IF Wedding Fashion İzmir kapsamında bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gelinlik Tasarım Yarışması'nda finalde yarışacak tasarımların belirlendiği bildirildi.
     İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri AŞ (İZFAŞ) yapılan yazılı açıklamaya göre, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) işbirliği ile bu yıl 13 Şubat-16 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek 7. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı (IF Wedding Fashion İzmir) kapsamında düzenlenen 4. Gelinlik Tasarım Yarışması'na, Türkiye genelinden 104 tasarımcı 312 tasarımla katıldı.
     "Zamana dokunmak" temasıyla düzenlenen yarışmada, seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucunda, finalde yarışacak 15 tasarımcı ve tasarımları belirlendi.
     Yarışmada, dereceye giren tasarımlar, finalist tasarımlar arasında 11 Şubat'ta ünlü modacıların, akademisyenlerin ve sektör temsilcilerinin yer aldığı jüri tarafından "yaratıcılık ve özgünlük, teknik olarak uygulanabilirlik, giyilebilirlik, malzemeyi doğru ve yerinde kullanma" kriterleri dikkate alınarak son kez yapılacak değerlendirmeyle belirlenecek.
     Yarışmada finale kalan tüm tasarımlar ise IF Wedding Fashion İzmir'in açılış töreni kapsamında düzenlenecek defile ile sergilenecek.
    
    
    

Bu haberi 106 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir