İETT'nin otobüs ihalesini Otokar kazandı -Otokar: -"250 adet aracın teslimatı 2012 yıl…

  • Yazı boyutu
İETT'nin otobüs ihalesini Otokar kazandı
     -Otokar:
     -"250 adet aracın teslimatı 2012 yıl…

İETT'nin otobüs ihalesini Otokar kazandı -Otokar: -"250 adet aracın teslimatı 2012 yıl sonunda başlayacak, 2013 yılının ilk yarısında tamamlanacak"

Otokar, kazandıkları İETT'nin 250 adet 12 metrelik belediye otobüsü ihalesinde araçların teslimatının 2012 yıl sonunda başlayacağını ve 2013 yılının ilk yarısında tamamlanacağını bildirdi.
     Yapılan açıklamaya göre, Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar'ın engelli taşımacılığına uygun mode şehir içi toplu taşıma otobüsü Kent, İstanbul Otobüs AŞ ve İstanbul Halk Ulaşım AŞ'nin ardından İETT tarafından da tercih edildi.
     İETT'nin 14 Haziran 2012 tarihinde açtığı ve Türkiye'nin önde gelen otobüs üreticilerinin katıldığı "250 adet dizel yakıtlı solo tip otobüs, yedek parça ve araçların 5 yıllık bakım ve idamesini kapsayan ihale"nin Otokar lehine sonuçlandığı, İETT tarafından Otokar'a tebliğ edildi. Araçların teslimatı 2012 yıl sonunda başlayacak, 2013 yılının ilk yarısında tamamlanacak.
     İETT'nin otobüs filosuna dahil olacak 250 adet Kent, çevreci motoru, mode şehirlere yakışan tasarımı, yüksek taşıma kapasitesi ve işletmecisine sunduğu düşük operasyon maliyetleri ile dikkat çekiyor, sadece Türkiye'de değil, Macaristan ve Polonya gibi ülkelerde de toplu taşımacılıkta kullanılıyor.
     Avrupa'nın en önemli otobüs yarışmalarından biri olan "European Bus&Coach Week"te Jüri Özel Ödülüne, Türkiye'de "Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri"nde İyi Tasarım Ödülü'ne layık görülen Kent otobüsü İzmir, Ankara, Bursa, Sakarya, Malatya, Karaman, Samsun gibi Türkiye'nin önde gelen şehirlerinde de kullanılıyor.
    
     -Kent Otobüsleri-
    
     Açıklamada, Kent otobüsleri ile ilgili şu bilgilere de yer verildi:
     "12 metrelik Kent, basamaksız alçak giriş tabanı, engelli yolcuların erişimine sağladığı kolaylık ve geniş iç hacmi ile yolculara mode ve eşsiz bir konfor sunuyor. Düşük işletme giderleri ve dayanıklılığı ile ideal bir belediye otobüsü olan KENT, şehiriçi toplu taşımacılıkta büyük beğeni topluyor.
     Düşük emisyonlu çevreci EEV motoru ile şehiriçi egzoz emisyonunu asgari seviyede tutan güçlü kliması ile her mevsim ferah bir yolculuk vaad eden Kent, önde bağımsız aks uygulaması ile benzersiz bir süspansiyon, üstün yol tutuşu ve yüksek konfor sağlarken, ABS, ASR, disk frenler ve kapılarda sıkışmayı önleyici sistem ile maksimum güvenlik sunuyor."
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir