İETT'nin otobüs ihalesini Otokar kazandı

  • Yazı boyutu
İETT'nin otobüs ihalesini Otokar kazandı

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün, 250 adet dizel yakıtlı solo tip otobüs ve 73 kalem yedek parça alımını içeren ihalesi Otokar lehine sonuçlandı.


     Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi AŞ'nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklamasında, İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün ihtiyacı doğrultusunda açılan otobüs ihalesinin Otokar lehine sonuçlandığının şirkete tebliğ edildiği belirtildi.
     Sözleşmenin imzasının, gerekli prosedürel işlemlerin yerine getirilmesi ile gerçekleşeceği dilege getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "İhale 41,3 milyon Avro bedelli olup 250 adet dizel yakıtlı solo tip otobüs, yedek parça ve araçların 5 yıllık bakım ve idamesini kapsamaktadır. Bu ihale ile birlikte 26 Temmuz 2012 ve 12 Ekim 2012 tarihlerinde KAP üzerinden kamuya duyurulan İETT ile yapılan ihale neticeleri toplamı 750 adet araç ve 124,8 milyon Avro bedele ulaşmıştır. Teslimatlar 2012 yıl sonunda başlamış olup, 2013 yılının ilk yarısında tamamlanacaktır."
    
    
    


Bu haberi 441 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir