İETT'den Otokar'a ikinci sipariş -Otokar, İETT'ye 250 adet dizel yakıtlı solo tip otobüs…

  • Yazı boyutu
İETT'den Otokar'a ikinci sipariş
     -Otokar, İETT'ye 250 adet dizel yakıtlı solo tip otobüs…

İETT'den Otokar'a ikinci sipariş -Otokar, İETT'ye 250 adet dizel yakıtlı solo tip otobüs daha teslim edecek -Otokar, bu son siparişle İETT'ye karşı toplam 500 adet KENT otobüsün teslimatından ve araçların 5 yıl boyunca yedek parça, bakım ve idamesinden sorumlu olacak

İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün ikinci 250 dizel yakıtlı solo tip otobüs ihalesini de Otokar kazandı.
     Yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin en çok satılan otobüs markası Otokar, 250 adet dizel yakıtlı solo tip otobüs ve 73 kalem yedek parça alımı için İETT tarafından 16 Ağustos tarihinde açılan ihaleyi KENT otobüsleri ile kazandı. İETT'nin 14 Haziran tarihinde açtığı bir önceki solo tip otobüs ihalesini de kazanan Otokar, yeni ihalede de en iyi teklifi veren firma oldu.
     Araçların yedek parça ve 5 yıllık bakım ve idamesini de kapsayan 41,6 milyon avro bedelli ihale kapsamında Otokar, İETT'ye 250 adet dizel yakıtlı solo tip otobüs teslim edecek. Araçların teslimatları 2013 yılının ilk yarısında tamamlanacak. Otokar, bu son siparişle birlikte İETT'ye karşı toplam 500 adet KENT otobüsün teslimatından ve araçların 5 yıl boyunca yedek parça, bakım ve idamesinden sorumlu olacak.
     Otokar'ın KENT otobüsleri için son iki ay içinde İETT'den aldığı toplam sipariş tutarı ise 83,5 milyon avroya ulaştı. Otokar, yine 250 adetlik KENT otobüsü için bir önceki ihaleyi 29 Eylül 2012 tarihinde Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç ve İETT İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı'nın katılımıyla imzalamıştı.
     Otokar'ın KENT otobüsleri çevreci motoru, engelli yolcu taşıma imkanı, mode şehirlere yakışan tasarımı, yüksek taşıma kapasitesi ve işletmecisine sunduğu düşük operasyon maliyetleri ile dikkat çekiyor. Avrupa'nın en önemli otobüs yarışmalarından biri olan "European Bus&Coach Week"te Jüri Özel Ödülüne, Türkiye'de ise "Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri"nde İyi Tasarım Ödülüne layık görülen KENT otobüsü İzmir, Ankara, Bursa, Sakarya, Malatya, Karaman, Samsun gibi Türkiye'nin önde gelen şehirlerinde ve Avrupa'da kullanılıyor.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir