IDEF 2013 Fuarı Tanıtım Toplantısı -Savunma Sanayii Müsteşarı Bayar: "IDEF Fuarı, dünyanın en…

  • Yazı boyutu
IDEF 2013 Fuarı Tanıtım Toplantısı
  -Savunma Sanayii Müsteşarı Bayar:
  "IDEF Fuarı, dünyanın en…

IDEF 2013 Fuarı Tanıtım Toplantısı -Savunma Sanayii Müsteşarı Bayar: "IDEF Fuarı, dünyanın en önemli 5 fuarından biri haline geldi" -TSKGV Genel Müdürü Uzun: "İsrail ve Suriye bu yıl fuara davet edilmedi" -"Fransa, Kanada ve İran'ın da aralarında bulunduğu 120 ülke fuara davet edildi"

Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, IDEF Uluslararası Savunma Sanayii fuarlarının dünyanın en önemli 5 fuarından biri haline geldiğini söyledi.
     IDEF 2013 11. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nın tanıtım toplantısı JW Marriot Oteli'nde yapıldı. Savunma Sanayii Müsteşarı Bayar, burada yaptığı konuşmada, fuarın son yıllarda öneminin giderek arttığını ve dünya platformunda önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.
     IDEF'in ilk yıllarda uluslararası firmaların Türkiye pazarına yönelik tanıtım yapmaları amacıyla düzenlendiğini ancak birkaç yıldır, Türk savunma sanayisinin uluslararası platformlarda tanınmasında önemli rol oynadığını ifade eden Bayar, "IDEF, dünyanın en önemli 5 fuarından biri haline geldi. Bu buluşma ülkemizin savunma Sanayinin tanıtılmasına önemli katkı sağlıyor. 2013 yılında düzenlenecek fuarın bir öncekinden daha başarılı olacağına inanıyorum" diye konuştu.
     Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Genel Müdürü Hayrettin Uzun da vakfın 1993 yılından bugüne kadar 10 IDEF fuarını başarıyla gerçekleştirdiğini anlattı. Uzun, bir marka haline gelen IDEF'in, bölgesindeki en büyük fuar olduğunu kaydetti.
     Hayrettin Uzun, IDEF 2013 fuarının 7-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında İstanbul'da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenleneceğini söyledi.
    
     -IDEF tanıtım toplantısına Bakan Yılmaz da katıldı-
    
     TSKGV Fuar Şube Müdürü Erdinç Soyak ise fuarın İstanbul'da 63 bin metre karelik kapalı alanda düzenleneceğini, yetkililerin ve fuara katılan şirket temsilcileri için fuar alanına 20 görüşme ofisi açılacağını ifade etti. Mevcut durumda 50 ülkeden 700'ü aşkın firmanın IDEF 2013 fuarına katılmak için rezervasyon yaptırdığını belirten Soyak, IDEF fuarlarının geçmişte ulaştığı başarı seviyesinin 2013 yılında daha da artacağını dile getirdi.
     TSKGV Genel Müdürü Uzun, bir soru üzerine, bu yıl fuara Fransa, Kanada ve İran'ın da aralarında bulunduğu 122 ülkenin davet edildiğini, İsrail ve Suriye'nin çağrılmadığını belirtti.
     Bu yıl fuarda ilk kez teknik ürünlerin tanıtılması için katılımcı firmalara 30'ar dakikalık süre verileceğini hatırlatan Uzun, ayrıca yine ilk kez profesyonel bir jürinin fuarın en iyi standını seçeceğini ve bu standa ödül verileceğini bildirdi.
     Toplantıya savunma sanayinin önde gelen firma yöneticileri ile yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda asker ve sivil davetli katıldı. Toplantının ardından düzenlenen kokteyle Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da katıldı.
     IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu'nun "Yurt İçinde Fuar Düzenlenmesine Dair Usul ve Esaslar" dokümanı uyarınca Milli Savunma Bakanlığının himaye ve desteğinde TSKGV'nin yönetim ve sorumluluğunda 2 yılda bir gerçekleştiriliyor.
    
    
    
    

Bu haberi 572 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir