İDDMİB Kahire'de ofis açacak

  • Yazı boyutu
İDDMİB Kahire'de ofis açacak

İDDMİB Kahire'de ofis açacak

İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Mısır'da ofis açacak.
     İDDMİB açıklamasına göre, Kahire Ticaret Odası Başkanı Ibrahim Mahmoud Alaraby liderliğinde Mısır'dan gelen ticaret heyeti İDDMİB yönetcileriyle biraraya gelerek işbirliği protokolü imzaladı.
     Mısır'da iki ülke arasında doğrudan bankacılık sistemi olmaması, bürokratik işlerin uzun sürmesi gibi sorunların aşılabilmesi ve ticaret hacmini daha da geliştirebilmesi için işbirliği protokolünü İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki ile Kahire Ticaret Odası Başkanı Ibrahim Mahmoud Alaraby imzaladı.
     Tahsin Öztiryaki, iki ülke nüfusu ve üretim gücü ele alındığında Türkiye ve Mısır dış ticaretinin çok az olduğunu vurguladı.
     İşbirliğine inandıklarını ve sanayileşmesini bilen iş dünyası nedeniyle hedeflerine ulaşmada şanslarının yüksek olduğuna değinen Öztiryaki, "İki ülke arasında birçok işbirliği protokolü imzalanıyor. Önemli olan aktif olarak bunun arkasında durmak. Biz bunun arkasında duracağız. Biz sizlerin her türlü talebine destek vereceğiz. Mısır'da açacağımız ofisle firmalarımızın işlerini daha hızlı, koordineli ve sağlıklı takip edebileceğiz" ifadelerini kullandı.
     Ibrahim Mahmoud Alaraby de Afrika'nın üç ticari bölgeye ayrıldığını, Mısır'ın burada doğu bölgesinde yer aldığını hatırlatarak, "Bölgemizdeki ülkelerle gümrüksüz ticaret var. İşbirliğimizle sizin firmalarınıza Afrika'nın kapısını açacağız. Ürünlerinizi burada paketleyip bölgemizdeki ülkelere gümrüksüz olarak avantajlı şekilde satabilirsiniz. Burada faaliyete geçecek ofisiniz Türkiye ile işleri koordine edecek. Ne isterseniz yardım edeceğiz. Türk işadamının tecrübesini bize aktarmasını bekliyoruz" dedi.
     İşbirliği protokolü ile özellikle iki ülke firmaları eşleştirilerek iş yapmaları için olanak sağlanacak. Karşılıklı ticaret heyetleri düzenlenerek işbirliği ortamı yaratılacak.
     Eğitim olanağı sağlanarak iki ülke arasındaki ticari ortam hakkında bilgi akışı sağlanacak. İşbirliği çerçevesinde ilk olarak bu ay sonu gerçekleştirilecek sektörle ilgili fuara Mısır'dan bir heyet davet edilecek.
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir