İDDMİB en çok ihracat yapan üyelerini ödüllendirdi

  • Yazı boyutu
İDDMİB en çok ihracat yapan üyelerini ödüllendirdi

İDDMİB en çok ihracat yapan üyelerini ödüllendirdi

İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) Türkiye'nin ilk bin ihracatçı firması listesinde yer alan üyelerini ödüllendirdi.
     Yapılan açıklamaya göre, ödül törenine Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Şenel, İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki ve birlik yönetim kurulu üyeleri yanı sıra sektörün önde gelen firmalarının yöneticileri katıldı.
     İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki, 72 firmanın ödül aldığı törende, TİM'in açıkladığı ilk bin ihracatçı listesinde 72 üyelerinin yer aldığını belirterek, bu firmaların toplam ihracatın yüzde 65'ini gerçekleştirdiklerini ifade etti.
     Ar-Ge, İnovasyon, Tasarım ve markalaşmanın tüm sektörler için vazgeçilmez hale geldiğini, kendilerinin de proje üretmek üzere "Düşünenler Kulübü" kurduklarını kaydeden Öztiryaki, gelecek yıl listedeki firma sayısını 100'e çıkaracaklarını bildirdi.
     Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Şenel de Türkiye'nin ihracatla büyüdüğünü belirterek, "İhracatın büyümeye katkısı 3,4 puan. Türkiye ihracatı 1980'li yıllarda öğrendi ve her 10 yılda bir anahtar sözcüğünü değiştirdi. 90'larda istikrar anahtar kelime iken, 2000'li yıllarda sürdürülebilir ihracat, 2010'larda rekabet en önemli kavram oldu. Rekabet Ar-Ge, tasarım, inovasyon ve markalaşma ile sağlanır. Beynimizi, fikrimizi üretimimize katalım" dedi.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir