ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi'12 -İstanbul'da 11-13 Eylül 2012 tarihleri arasında…

  • Yazı boyutu
ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi'12
  -İstanbul'da 11-13 Eylül 2012 tarihleri arasında…

ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi'12 -İstanbul'da 11-13 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek zirve, uluslararası arenadan binlerce profesyoneli ve teknoloji meraklılarını ağırlayacak

"Sonraki Adım" temasıyla alışılagelmiş günümüzden geleceğe bakış yerine, gelecekten bugüne bir pencere açacak ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi'12, 11-13 Eylül 2012 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
     İnterpromedya açıklamasında, Vodafone'nin ana sponsorluğunda düzenlenen zirvenin, Ortadoğu, Kafkaslar ve Türki Cumhuriyetleri başta olmak üzere uluslararası arenadan binlerce profesyoneli ve bu yıl ilk kez teknoloji meraklılarını da ağırlamaya hazırlandığı bildirildi.
     İnterpromedya tarafından bu yıl 12'inci kez düzenlenen 'ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi 2012', Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ( BTK) ile ulusal ve uluslararası boyutta bugüne kadar olan en yüksek sayıda kurum, iş ortağı ve sivil toplum örgütlerinin de desteğini aldı.
     Türkiye ve Avrasya bölgesinden 30 ülkeden binlerce profesyoneli bir iş sinerjisi içinde İstanbul'da ağırlayacak zirve, bilişim alanındaki işbirliği fırsatlarına ev sahipliği yapacak. Eşleştirme-buluşturma toplantıları ile uzak geleceği yakına dönüştürecek zirve, bölge ülkeleri bilişimin ortak paydasında bir araya getirecek.
    
     -"Zirve, yol haritamızı belirlememize katkı sağlayacak"-
    
     Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr Tayfun Acarer konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi'12'nin Avrupa ve Asya Zirvesi olarak düzenlenmesini beklediklerini ifade etti.
     Acarer şu değerlendirmede bulundu:
     "Türkiye, istikrarlı ekonomik büyümesiyle tüm dünyada yakından izlenirken ve beğeni toplarken, öte yandan Avrasya bölgesinde de öncü konumunu sürdürüyor. Türkiye'de bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü Türkiye'nin genel ekonomik büyümesinin üzerinde bir büyüme oranına sahip. Bu nedenle sektörümüz, ülke kalkınması üzerinde de çarpan etkisine sahip katkıda bulunmaktadır. Diğer taraftan, uluslararası arenada rekabet gücüne sahip olması ve işbirliği olanaklarının çok güçlü olması nedeniyle bilgi teknolojileri ve iletişim sektörünün tüm yönleriyle ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi'12'de ele alınmasını önemsiyoruz. ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi'12 Türkiye'nin 2023 vizyonuna da hizmet eden politikaların tartışılacağı bir ortam niteliğinde. Zirve'de atılacak adımlar bilişimde yerli üretimin ve katma değerin artırılması, ülkemizin bölgemiz ve dünya için bir bilişim üssü haline gelmesi gibi konularda yol haritamızı belirlememize katkı sağlayacaktır."
    
     -"Bilişim Zirvesi, geleceği çok yönlü tartışmak için saygın bir platform"-
    
     Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, bu yıl ikinci kez ana sponsorluğunu üstlendikleri Zirvede her yıl bu çatı altında geleceğin bilişim üssü olarak Türkiye'nin kendi coğrafyasının dışında hizmet ve üretim ihraç eden bilgi toplumuna dönüşmesi için gerekli yol haritalarının çizilmesine yönelik önemli vizyonların paylaşıldığını belirtti.
     Bilişim Zirvesi'nin, eriştiği bölgesel vizyon ile sınırları aştığını ifade eden Süel, şunları kaydetti:
     "Avrasya'nın bilişim odağı haline gelmiş bir platform olarak çok saygın bir konuma sahip. 2023 yılına yönelik dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına girmek ve 14 milyon haneye 1 Gbit erişim sağlamak gibi hedeflerinin konuşulduğu bir dönemdeyiz. Bilişim Zirvesi'nin bu projeksiyonlara ulaşma yolunda sonuç odaklı hedeflerle desteklenmiş stratejilerin belirlenmesi ve bu stratejilerin başarıyla uygulanmasını mümkün kılacak işbirliklerinin başlamasına olanak sağlayacak."
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir