İÇDAŞ'daki bazı tesislerin açılışı -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"İÇDAŞ'ın…

  • Yazı boyutu
İÇDAŞ'daki bazı tesislerin açılışı
  -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
  -"İÇDAŞ'ın…

İÇDAŞ'daki bazı tesislerin açılışı -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"İÇDAŞ'ın yatırımı, sadece Çanakkale'nin değil, Türkiye'nin en en büyük yatırımlarından birisidir"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "İÇDAŞ'ın yatırımı, sadece Çanakkale'nin değil, Türkiye'nin en en büyük yatırımlarından birisidir" dedi.
     Yıldız, Biga'nın Karabiga beldesindeki İÇDAŞ'taki bazı tesislerin açılışında yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açılış için geldiğini, ancak kendisinin fabrikaya gelemediğini belirterek, "Kendileri selamlarını söyledi. Yarın fırsat kollayıp ziyarete gelmek istiyor" dedi,
     Başbakan Erdoğan ve diğer bakanlar adına İÇDAŞ'ın sahiplerine ve çalışanlarına şükranlarını sunduğunu ifade eden Yıldız, "İÇDAŞ'ın yatırımı, sadece Çanakkale'nin değil, Türkiye'nin en en büyük yatırımlarından birisidir. Avrupa'da 2'nci, dünyada 8'inci sırada bir kapasiteye sahiptir. Burada her birinizin emeği var. Buradaki tesis, Türkiye'nin en büyük sanayi yatırımları arasına girdi" dedi.
     Konuşmanın ardından, demir çelik, hidroelektrik ve termik santral gibi toplam yatırım bedeli 2 milyar 150 milyon doları bulan tesislerin açılış kurdelesi kesildi.
     Açılışın ardından Yıldız, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu işçilerle bir süre sohbet etti.
    
    
    

Bu haberi 342 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir