"ic2 Enstitüsü"nden Ankara Kalkınma Ajansı'na ziyaret

  • Yazı boyutu
"ic2 Enstitüsü"nden Ankara Kalkınma Ajansı'na ziyaret

"ic2 Enstitüsü"nden Ankara Kalkınma Ajansı'na ziyaret

ABD merkezli "ic2 Enstitüsü" yetkilileri Ankara Kalkınma Ajansı'nı ziyaret etti.
     Ankara Kalkınma Ajansı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Bilkent Cyberpark, University of Texas- ic2 Institute ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı işbirliğinde gerçekleştirilen "Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı Tanıtım Toplantısı"na katılmak üzere ABD University of Texas- ic2 Institute yetkililerinin Ankara'ya geldiği belirtildi.
     Ankara'daki temasları kapsamında "ic2 Enstitüsü" yetkililerinin Ankara Kalkınma Ajansı'nı ziyaret ettikleri ifade edilen açıklamada, yetkililerin Austin şehrinin gelişim sürecinde yaşadıkları deneyimleri ajans uzmanları ile paylaştığı kaydedildi.
     Açıklamada, ziyarette Amerika'nın bilgi ve iletişim teknolojileri alanlarındaki en önemli merkezi olan Silikon Vadisi ile ikinci konumdaki Austin'in deneyimlerinin karşılaştırılmalı değerlendirildiği aktarılarak, Ankara'nın inovasyona dayalı kalkınma stratejisinde uygulanabilecek deneyimler üzerinde durulduğu vurgulandı.
     Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı'nın Austin'in kalkınma süreciyle ilgili bilgi edinmiş olmaktan dolayı mutlu olduğu ifade edilen açıklamada, Ajans olarak iki kurum arasında doğabilecek işbirliği fırsatlarını da değerlendirmek istediklerini söylediği belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 187 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir