İç borçlanma stratejisi (2) -Hazine, bu yılın Şubat ayında 13 milyar lira, Mart'ta da 10…

  • Yazı boyutu
İç borçlanma stratejisi (2) 
  -Hazine, bu yılın Şubat ayında 13 milyar lira, 
  Mart'ta da 10…

İç borçlanma stratejisi (2) -Hazine, bu yılın Şubat ayında 13 milyar lira, Mart'ta da 10 milyar lira, Nisan 14 milyar lira iç borçlanmaya gidecek -Hazine, Mart ve Nisan aylarında dış borçlanmaya gitmeyecek, Şubat ayında ise 800 milyon lira borçlanacak

Hazine, bu yılın Şubat ayında 13 milyar lira, Mart'ta 10 milyar lira, Nisan'da da 14 milyar lira iç borçlanmaya gidecek.
     Hazine Müsteşarlığı'nın bu yılın Şubat-Nisan dönemine ilişkin İç Borçlanma Stratejisi'ne göre, Şubat ayında toplam 15,2 milyar liralık iç borç servisine karşılık toplam 13 milyar liralık, Mart'ta toplam 11,3 milyar liralık iç borç servisine karşılık toplam 10 milyar lira, Nisan'da da 15,6 milyar liralık iç borç servisini karşılık 14 milyar liralık iç borçlanma gerçekleştirilecek.
     Şubat'taki iç borçlanmanın 6,7 milyar lirası piyasaya, 1,5 milyar lirası kira sertifikasından, 4,8 milyar lirası da kamuya yapılacak satışlardan oluşacak. Mart'taki iç borçlanmanın da 7,9 milyar lirası piyasaya, 2,1 milyar lirası kamuya yapılan satışlar yoluyla, Nisan'daki iç borçlanmanın 12 milyar lirası piyasaya, 2 milyar lirası da kamuya yapılan satışlar yoluyla gerçekleştirilecek.
     Hazine, Mart ve Nisan aylarında dış borçlanmaya gitmeyecek, Şubat ayında ise 800 milyon lira borçlanacak. Hazine böylece, söz konusu dönemde toplam 37,8 milyar lira borçlanacak.
     Şubat'ta 17, Mart'ta 13, Nisan'da da 16,5 milyar lira olmak üzere söz konusu dönemde toplam 46,5 milyar lira tutarında ödeme yapılacak. Bu ödemenin 42,1 milyar lirası iç borç, 4,4 milyar lirası da dış borç servisinden oluşacak.
     (Bitti)
    
    
    

Bu haberi 117 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir