İbis Adana Otel açılış töreni -Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın: -"Giderek…

  • Yazı boyutu
İbis Adana Otel açılış töreni
     -Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın:
     -"Giderek…

İbis Adana Otel açılış töreni -Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın: -"Giderek artan ve zenginleşen orta sınıfa otelde konaklama alışkanlığının kazandırılması lazım. Bunun da en iyi yolu orta segment otelleri daha fazla hayata geçirmektir" -"Accor ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde yeni yatırımlar yapmaya devam edeceğiz"

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, giderek artan ve zenginleşen orta sınıfa otelde konaklama alışkanlığının kazandırılması gerektiğini belirterek, "Bunun da en iyi yolu orta segment otelleri daha fazla hayata geçirmektir" dedi.
     Akfen GYO ve Accor işbirliğiyle hayata geçirilen İbis Adana Oteli'nin açılışı Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, iş dünyası ve sektörün ileri gelenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
     Akın, otel açılışına ilişkin yaptığı açıklamada, Akfen GYO olarak Türkiye genelinde ciddi anlamda eksikliği hissedilen uluslararası standartlarda kaliteli "ekonomik şehir otelciliği" konseptini yaygınlaştırmak için çalıştıklarını ifade ederek, "Akfen GYO'nun geliştirip, yatırımını yaptığı, uluslararası Accor Grubu'nun dünya üzerindeki en başarılı iki markası olan 3 yıldızlı İbis ve 4 yıldızlı Novoteller ile Türkiye ve Rusya'da toplam 3 bin 124 oda kapasiteli 18 otelden oluşan bir portföye ulaştık" ifadelerini kullandı.
     Akın, Akfen GYO olarak kısa bir süre önce 2012 operasyonel sonuçlarını açıkladıklarını anımsatarak, şunları kaydetti:
     "Son 5 yılda, sadece Türkiye'deki otellerimizde yaklaşık 2 milyon 100 bin misafirimizi ağırladık. 2012 yılında ortalama doluluk oranı bir önceki yıla göre yüzde 3 artış göstererek, yüzde 66 olarak gerçekleşti. Kira gelirlerimiz ise 31 Aralık 2012 itibariyle yine bir önceki yıla göre yüzde 15,3 oranında artarak, toplam 13,6 milyon avro oldu. 2012 yılında elde ettiğimiz kira gelirlerinin yüzde 57'si Türkiye, yüzde 33'ü KKTC ve yüzde 10'u ise Rusya'daki otellerden geldi. Son yıllarda Anadolu'da kentleşme hızla artıyor. Yükselen orta sınıf, daha iyiyi istiyor; daha bilinçli tüketiyor. Giderek artan ve zenginleşen orta sınıfa otelde konaklama alışkanlığının kazandırılması lazım. Bunun da en iyi yolu orta segment otelleri daha fazla hayata geçirmek. Türkiye'nin 2, 3 ve 4 yıldızlı ve kurumsal otellere ihtiyacı var. Accor ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde yeni yatırımlar yapmaya devam edeceğiz."
     Accor Türkiye Genel Müdürü Murat Kadaifcioğlu da, hızla gelişmekte olan ülkeler arasında olan Türkiye'de otel yatırımlarının gelişen ticaret hacmi ile doğru orantılı olarak ihtiyaca göre artmakta olduğunu belirterek, "Accor Grubu'nun Türkiye'deki stratejisi 2020 yılına kadar işletme ve isim hakkı verme yönetim şekilleri ile minimum 50 otele ulaşmak, Novotel, İbis ve Mercure markalarını Türkiye'nin her bölgesine yaymak ve Accor Grubunun delux ve 5 yıldızlı markalarından Pullman Ve Sofitel'i de Türkiye'de faaliyete geçirmektir" dedi.
     Bu arada, "ACCOR Hotels" ile stratejik iş ortaklığının yeni halkası İbis Adana, 165 odası ile hizmet vermeye başladı. Bu stratejik işbirliği çerçevesinde; Accor Grubu İbis Adana ile Türkiye'de 7 ayrı şehirde, özellikle iş amaçlı seyahat eden misafirlere en ekonomik fiyatlar ile yüksek kalitede hizmet sunmaya devam ediyor. Dünya genelinde toplam 1900 oteli bulunan ve büyük başarı ile hizmet veren ekonomik oteller zinciri "ibis", Adana'da, kendi kategorisinde rakipsiz olmayı hedefliyor.
    
    
    

Bu haberi 227 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir