İbis Adana Otel açılış töreni -Ekonomi Bakanı Çağlayan: "Keyfini çıkarta çıkarta söylüyorum…

  • Yazı boyutu
İbis Adana Otel açılış töreni
  -Ekonomi Bakanı Çağlayan:
  "Keyfini çıkarta çıkarta söylüyorum…

İbis Adana Otel açılış töreni -Ekonomi Bakanı Çağlayan: "Keyfini çıkarta çıkarta söylüyorum rakamları, 194 milyar dolar bu ülkenin kasasına mal ve hizmet ihracatından dolayı döviz girmiş" -Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Milletvekili olarak açmaya söz verdiğimiz yeri başka bir sorumlulukla açtığımız için alacağımız var. Hemen yeni minimum 4 yıldızlı bir otel istiyoruz Adana'ya"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, geçen yılın ihracat rakamlarıyla ilgili olarak, "Keyfini çıkarta çıkarta söylüyorum rakamları, 194 milyar dolar bu ülkenin kasasına mal ve hizmet ihracatından dolayı döviz girmiş" dedi.
     Çağlayan, İbis Adana Otel'in açılış töreninde yaptığı konuşmada, yeni tesislerin açılmasının Türkiye'nin standartlarının gelişmesinin bir göstergesi olduğunu belirtti.
     Geçen yılı değerlendiren Çağlayan, ihracat pazarlarındaki sıkıntılara rağmen 2012 yılını çok başarılı bir şekilde kapattıklarını ifade etti.
     Geçen yıl yaklaşık 151,9 milyar dolar mal ihracatı yapıldığını ve bunun Cumhuriyet tarihinde bir benzeri olmadığını belirten Çağlayan, bu ay sonu kesin rakamlar açıklandığında ise 152,5-153 milyar dolara yakın bir mal ihracatı olmasının beklendiğini söyledi.
     Hizmet ihracatında ise 11 aylık döviz gelirinin 39 milyar dolar olduğunu, onun da kesin rakamlarla 41 milyar dolara çıkacağını kaydeden Çağlayan, şöyle devam etti:
     "Türkiye tarihinde bir ilki gerçekleştiriyoruz. Türkiye yaklaşık 153 milyar dolara yakın mal ihracatı yapan, 41 milyar dolar hizmet ihracatı yapan, keyfini çıkarta çıkarta söylüyorum rakamları, 194 milyar dolar bu ülkenin kasasına mal ve hizmet ihracatından dolayı döviz girmiş oluyor. Türkiye, bu rakamlarla beraber ithalatı da koyduğumuz zaman 2012 yılında 455 milyar dolar toplam dış ticaret hacmine sahip olan bir ülke oldu. Allah'ımıza şükürler olsun."
     AK Parti hükümetleri öncesi döneme ait ihracat rakamlarını anlatan ve şu anki döneme ait rakamları hatırlatan Çağlayan, "Bunu övünerek ifade etmek istiyorum. Türkiye'de siyasi istikrarın, ekonomik istikrarın bir sonucudur bu. Türk teşebbüsünün, Türk iş dünyasının önü, eli kolu açıldığında neler yapabileceğinin çok net bir göstergesidir bu. Bu otel de bunun en canlı örneği" dedi.
    
     -Kültür ve Turizm Bakanı Çelik-
    
     Bu arada Çağlayan, törene birlikte katıldığı Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'e hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, "Nasıl Bakanıma yakıştı di mi Bakanlık" dedi.
     Çelik de yaptığı konuşmada, otelin açılışına farklı bir sorumlulukla katıldığını belirterek, "Milletvekili olarak açmaya söz verdiğimiz yeri başka bir sorumlulukla açtığımız için alacağımız var. Hemen yeni minimum 4 yıldızlı bir otel istiyoruz Adana'ya" dedi.
     Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da açılan bu tesisin kent turizmine katkı sağlayacağını söyledi.
     Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın da Adana'ya yeni bir tesis açtıkları için mutlu olduklarını belirterek, oteli tanıttı.
     Konuşmaların ardından Çağlayan, Çelik, Coş, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Çelik ve Menderes Türel, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz kurdele keserek, otelin açılışını yaptı.
    
    
    

Bu haberi 225 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir