İAÜ ve İTKİB'den iş garantili eğitim fırsatı...

  • Yazı boyutu
İAÜ ve İTKİB'den iş garantili eğitim fırsatı...

İAÜ ve İTKİB'den iş garantili eğitim fırsatı...

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) işbirliğiyle yürütülen "İstihdam Garantili Yurt dışı Satış ve Pazarlama Uzmanı Yetiştirme Projesi" gerek yurt dışında gerekse yurt içinde İngilizce bilen, üniversite mezunları tarafından ilgi görüyor.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de ilk defa İAÜ ve İTKİB işbirliği ile gerçekleştirilecek olan proje, İngilizce bilen, üniversite mezunu işsiz gençlere dış ticaret alanında yurt dışı satış ve pazarlama uzmanı olabilme imkanı vererek, projenin ikinci ayından itibaren kendilerine istihdam garantisi de sağlıyor.
     Proje kapsamında yetiştirilecek olan adayların İTKİB üyesi firmalarda istihdamı sağlanarak hem kendilerine iş olanağı sunulacak, hem de tekstil sektörünün bulmakta sıkıntısını çektiği kalifiye eleman ihtiyacı karşılanacak.
     Proje süresince, bir yıl içinde 250 yurt dışı satış ve pazarlama uzmanının yetiştirileceği program için farklı zamanlarda 25'er kişiden oluşan on ayrı grubun açılması planlanıyor.
     İlk grup için ön kayıtlar alınmaya başlandı ve ilk mülakatlar 1 Ekim 2012 tarihinde İAÜ'de gerçekleştirilecek. Yapılacak olan mülakatlar sonrasında komisyonun proje için uygun göreceği adaylar 30 Ekim 2012 tarihinde programa başlayacak.
     Toplam altı ay sürecek, 234 eğitim saatinden oluşan bu projede, adaylar haftanın beş günü yoğun mesleki İngilizce eğitimi görecekler. Yoğun eğitimden sonra, ikinci aydan itibaren İAÜ ve İTKİB'in oluşturduğu komisyon tarafından eşleştirildikleri iş yerlerinin ihracat bölümlerinde işbaşı yapacaklar ve en az 1.000 lira maaş ve sigortayla işe başlatılacaklar.
     Bu aşamada, adaylar haftanın beş günü iş yerinde uygulamaya, bir günü de üniversitede eğitimlerine devam edecekler. Programı başarıyla bitiren adaylar, tekstil sektörüne yurt dışı satış ve pazarlama uzmanı olarak kazandırılacak.
    
    
    

Bu haberi 139 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir