IAA Hannover 64. Uluslararası Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı -Scania, fuarda çevreci…

  • Yazı boyutu
IAA Hannover 64. Uluslararası Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı
     -Scania, fuarda çevreci…

IAA Hannover 64. Uluslararası Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı -Scania, fuarda çevreci motorlarını tanıttı

Dünyanın önde gelen ağır ticari araç markası Scania, IAA Hannover 64. Uluslararası Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı'nda Avro 6 normlarına sahip çevreci özellikleriyle öne çıkan motorlarını tanıttı.
     Şirket açıklamasında, fuarda Avrupa'nın önde gelen yarı römork üreticilerinden Krone yakıt ekonomisini optimize eden "Fuel Saver" sistemini beğenilere sunarken, Avrupa'nın en büyük damper üreticisi Meiller'in ise hafifliği ile daha fazla yük taşıma kapasitesi sunan yarı römork damperleri ve ürünlerinin tanıtıldığı belirtildi.
     Scania standında, çevreye duyarlı Euro 6 motor serisinden sıralı beş silindirli 250 bg'den, altı silindirli 480 bg'ye kadar değişen yeni motor yelpazesi sergilendi.
     Scania standında 13 litrelik motor ile ikisi SCR ve ikisi EGR+SCR'li dört yeni 9 litrelik Euro 6 motoru ve yeni teknoloji özelliğine sahip alternatif yakıtlı iki Euro 6 motoru da tanıtılıyor.
     Yeni 250 ve 280 beygir gücündeki motorlar, 13 litrelik 440 ve 480 beygir gücündeki motorlarda kullanılan EGR ve SCR sistemine sahip. 9 litrelik dizel motorlardan 320 ve 360 bg'de iki tipte ise tek başına SCR teknolojisi kullanılıyor. Böylelikle Scania, müşterilerine 9 litre yelpazesinde SCR veya EGR+SCR teknolojisi seçenekleri sunuyor.
     Scania serisindeki Euro 6 motorlar, azami yakıt tasarrufu için düşük devirde bile en yüksek torku sağlıyor.
    
     -Krone'den yakıt ekonomisi için "Fuel Saver"-
    
     Krone IAA Fuarı'nda tanıtımını gerçekleştirdiği Fuel Saver sistemi ile yakıt ekonomisini optimize ederek işletme maliyetlerini de düşürüyor.
     Tüm Krone treyler modellerine uygulanabilen Fuel Saver kit, aerodinamik yapısı sayesinde yakıt tasarrufu sağlıyor. Tente ve diğer aksesuarlardan oluşan Fuel Saver kit, rüzgar direncini azaltarak, sürtünme katsayısını en aza indiriyor ve böylelikle yakıt tasarrufu sağlıyor.
     Tenteli modellerde kullanılan Easy Tarp (Pratik branda sistemi) "Fuel Saver Kit" ile birlikte kullanıldığında yüzde 7'ye varan oranlarda yakıt ekonomisi sağlarken karbondioksit salınımı da büyük oranda azalıyor.
     Fuarda Meiller, önceki modeline kıyasla daha hafif yapısıyla yakıt ekonomisi ve daha fazla faydalı yük taşıma olanağı sağlayan yeni tip yarı römorkunu ziyaretçiler ile buluşturuyor. Yarım ton kadar daha hafif olan yarı römork, bugünün ve yarının müşteri ihtiyaçlarına çözüm sunuyor.
     Bu azaltılmış ağırlık sağlamlık ve güvenlikten ödün verilmeden yeni geliştirilmiş çelik şasi ve gövde sayesinde elde edildi. Yüksek basınca dayanıklı hidrolik sistem sektördeki en hafif sistem olarak bilinirken, damper gövdesi 80 milimetre daha aşağı indirilerek ağırlık merkezi de düşürülüyor.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir