Hyundai, yenilik ve teknolojide zirvede

  • Yazı boyutu
Hyundai, yenilik ve teknolojide zirvede

Hyundai, Amerikan Boston Danışmanlık Grubu'nun (BCG) yaptığı ve 50 markanın değerlendirildiği 2012 ödüllerinde en iyi sekiz otomobil markası arasında zirveye yerleşti.

     Hyundai açıklamasına göre, son 3 yıldır dünyada büyük gelişim kaydeden otomotiv üreticisi Hyundai, son olarak 2012'nin yenilik ve teknoloji açısından en iyi otomobil markası olarak birincilik elde etti.
     BCG araştırmasına göre, aralarında Almanya ve Japonya'nın otomotiv devlerinin de bulunduğu tüm markaları geride bırakan Hyundai, teknoloji kategorisinde de dünyadaki birçok sektörden tüm markaların arasında ilk 10'a girmeyi başardı.
     BCG'nin yaptığı sıralamada Hyundai, sunduğu teknolojilerle gelecek vaadeden şirket olarak ön plana çıktı. Hyundai, 50 markanın değerlendirildiği 2012 ödüllerinde en iyi sekiz otomobil markası arasında zirveye yerleşti.
     2005 yılından bu yana aralıksız olarak yapılan "Yılın En İyi İnovasyonu" araştırmasında otomobil markaları kadar teknoloji devi markalar da sıralamaları paylaşmış oldu.
     BCG, yeniliklerin her zaman pazara canlılık getirdiğini, aynı zamanda müşterileri çekmek için de gereken en önemli değer olduğunu vurguluyor.
     Eşsiz bir müşteri deneyimi için markaların sürekli olarak yenilikçi ürünleri ortaya çıkardığını söyleyen araştırmacılar, özellikle alternatif yakıt teknolojileri ve düşük maliyetli ancak yüksek kaliteli ürünlerin sıralamada etkili olduğunun altını çiziyor.
     Otomotiv endüstrisinin yıllar boyu öncülüğünü yapan dev isimlerinin önünde yer alan ve sadece 45 yıllık bir geçmişe sahip olan Hyundai, 2010 yılından bu yana hızlı bir ilerleme kaydederek bu bağlamda 12 sıra birden yükselmiş oldu.
     BCG'nin raporuna göre global anlamda satışlarını yükselten ancak yenilikçi teknolojiler anlamında değer kaybeden Alman markaları ise Hyundai'nin takipçileri olarak listeye adlarını yazdırdı. Dünya çapında yapılan bu araştırmaya bin 512 üst düzey yönetici katılırken 54 otomobil markası için değerlendirme yapıldı.
    
    
    


Bu haberi 491 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir