Hyundai Üst Yöneticisi (CEO) Chang: -"Otomotiv Grubu, 2012 yılındaki global satışlarını…

  • Yazı boyutu
Hyundai Üst Yöneticisi (CEO) Chang:
     -"Otomotiv Grubu, 2012 yılındaki global satışlarını…

Hyundai Üst Yöneticisi (CEO) Chang: -"Otomotiv Grubu, 2012 yılındaki global satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 8,6 oranında artırarak 7,12 milyon adede çıkarmış ve yeni bir rekora daha imza atmıştır" -"Türkiye'de de başarılarla dolu bir yılı geride bıraktık ve hedeflerimizi tutturduk"

Hyundai Üst Yöneticisi (CEO) Won Shin Chang, "Otomotiv Grubu, 2012 yılındaki global satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 8,6 oranında artırarak 7,12 milyon adede çıkarmış ve yeni bir rekora daha imza atmıştır. Türkiye'de de başarılarla dolu bir yılı geride bıraktık ve hedeflerimizi tutturduk" dedi.
     Hyundai açıklamasına göre, Hyundai'nin, bu yıl Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde düzenlenen geleneksel bayi toplantısında konuşan Chang, şirketin tüm dünyada en büyük gelişimi kaydeden otomotiv markası olduğunu söyledi.
     Hyundai olarak, mode premium marka olma yolunda önemli bir değişim sürecinin içinde bulunduklarını belirten Chang, sözlerini şöyle sürdürdü:
     "Bu süreç içinde ürünlerimiz ve hizmetlerimizde daha fazla kalite sunmaya odaklanıyoruz ve tüketicinin olumlu yaklaşımını görebiliyoruz.
     Bunun bir sonucu olarak da Hyundai Otomotiv Grubu, 2012 yılındaki global satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 8,6 oranında artırarak 7,12 milyon adede çıkarmış ve yeni bir rekora daha imza atmıştır. Türkiye'de de başarılarla dolu bir yılı geride bıraktık ve hedeflerimizi tutturduk.
     Hyundai artık Türk halkı tarafından modellerinin tasarımı, kalitesi, zengin donanım özellikleri kadar eşsiz hizmetleriyle de oldukça beğenilen bir marka. Bu yıl ki en büyük hedefimiz tüm satış ve satış sonrası operasyonlarımızda müşteri memnuniyetinde 1 numara olmak. Bunu hep birlikte başaracağız."
    
     -Karaarslan: "46 bin 120 adetlik satışla toplam pazardan yüzde 6 pazar payı alarak yılı tamamladık"-
    
     Hyundai'nin tüm dünyada stratejik olarak belirlediği "2013 Yılında Müşteri Memnuniyeti'nde Liderlik" hedefinin paylaşıldığı toplantıya tüm Türkiye'deki Hyundai Yetkili Satıcıları katıldı.
     Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar ve Hyundai'nin diğer üst düzey yöneticilerinin katıldığı toplantıda konuşan Hyundai Assan Genel Müdürü Ümit Karaarslan ise Hyundai olarak 2012 yılı başında belirledikleri hedefleri gerçekleştirdiklerini ifade ederek şöyle devam etti:
     "46 bin 120 adetlik satışla toplam pazardan yüzde 6 pazar payı alarak yılı tamamladık. Beklentilerin altında gerçekleşen 2012 büyüme hızı, 2013 yılı için de bazı ipuçları vermektedir.
     Ekonomik veriler doğrultusunda 2012 yılına göre artış beklenmeyen pazarda, özellikle 2009 ve 2010'da satılan araçların yenilenme olgusu da denge yaratacaktır. Böylece 2013 pazarının da 2012'ye yakın olarak 750-775 bin adetler seviyesinde kapanacağı öngörülebilir.
     2013 yılının son döneminde üretimi başlayacak olan yeni hatchback modelimiz ile iç ve ihracat pazarlarında yıllık 80 bin adetlik pazar hedeflenmektedir."
     Ülke şartları, politik ve ekonomik istikrar doğrultusunda Hyundai'nin Türkiye'ye olan ilgisinin, iki ülke arasındaki işbirliğinin de etkisiyle artarak devam edeceğini savunan Karaarslan, "Hyundai Assan ailesi olarak amacımız hedeflerimizi gerçekleştirerek 2013'te zirveye hep birlikte yürüyeceğiz" dedi.
    
     -Hyundai'nin Türkiye'de 71 adet yetkili satıcısı bulunuyor-
    
     Müşteri memnuniyetinde liderliği hedef alan Hyundai, dünyanın 5'inci büyük otomotiv üreticisi konumunda bulunuyor. Birçok ülkede model ve marka adına ödüllerle başarısı taçlandırılan Hyundai'nin Türkiye çapında 50'den fazla ilde faaliyet gösteren 71 adet yetkili satıcısı bulunuyor.
    
    
    

Bu haberi 197 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir