Hyundai, marka oldu

  • Yazı boyutu
Hyundai, marka oldu

Hyundai, dünyanın en değerli 7'inci otomotiv markası oldu

Hyundai, dünyanın en değerli 7'inci otomotiv markası oldu.
     Hyundai'den yapılan açıklamaya göre, dünyanın önde gelen derecelendirme kuruluşu Interbrand tarafından yapılan araştırmada Hyundai, "En İyi 100 Global Marka" sıralamasında marka değerini bir önceki yıla kıyasla yüzde 24,4 artırıp 7,5 milyar dolarlık değere ulaşarak, dünyanın en değerli 7'inci otomotiv markası unvanını aldığı belirtildi.
     Sekiz yıl üst üste "En İyi 100 Global Marka" listesinde yer alan Hyundai, 2005 yılında dünyadaki tüm markalar arasına 84'üncü sıradan giriş yaptığı listede, 2012 yılında 53. sıraya kadar yükselmiş oldu.
     Interbrand'in yaptığı açıklamada "Küresel kampanyalar, sansasyonel yeni nesil ürün tasarımları ve daha fazla yatırım, Hyundai müşterilerinin ihtiyaçlarını yerine getirirken marka algısı açısından da önemli bir zafere imzasını atmıştır. Bu olağanüstü ivmeyle beraber markanın gelecekteki yönünü sabırsızlıkla bekliyoruz" denildi.
     Yüzde 24,4 büyüme ile tüm sektörlerin yüzde 11,2'lik oranını geride bırakan Hyundai, otomotiv sektöründe en hızlı gelişen marka olmayı sürdürdü. Aynı zamanda Apple Inc, Google Inc ve Amazon.com gibi dünyaca ünlü markaları yakından takip eden Hyundai, kendi alanı dışında da etkili olmaya devam ediyor.
     Hyundai, geçen yıl açıkladığı "Mode Premium" felsefesinin devamı olarak 2012 yılı itibarıyla da ilk global marka kampanyasını başlatarak "Live Brilliant" sloganıyla marka stratejisini zirveye taşıdı.
     Hyundai Pazarlama Genel Müdürü Won-Hong Cho konuya ilişkin, "Ekonomik zorluklar, daralma ve kıyasıya rekabete rağmen marka değerimizi yukarıya taşıyarak zaferler elde etmemiz oldukça önemli. Biz müşterilerimizin beklentilerinin ötesinde daha iddialı ürünler sunarak en çok beğenilen marka haline gelmek istiyoruz. Bu, bizim çabalarımızı daha da artıracaktır" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    


Bu haberi 364 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir