Hyundai i30'a güvenlikten 5 yıldız...

  • Yazı boyutu
Hyundai i30'a güvenlikten 5 yıldız...

Yeni Hyundai i30, Euro NCAP'in gerçekleştirdiği son çarpışma testinden en yüksek puanı alarak 5 yıldızın sahibi oldu.

Hyundai'den yapılan açıklamaya göre, bu sonuçla Hyundai i30, birçok rakibini farklı test kriterlerinde geride bırakarak C-segmentinin en güvenli araçlarından biri olarak belgelendi ve Hyundai markasının EuroNCAP'den 5 yıldız alan 7'nci modeli oldu.
     Yeni i30'un bu çarpışma testlerinde ön plana çıkan özelliğiyse çocuk güvenliğinde oldu. İki farklı ölçümle yapılan çocuk güvenliği testlerinde yüzde 90-lık derecesi ile C segmentinin Çocuk Güvenliği-nde en yüksek derecesini elde eden Hyundai i30, bu başarısını hem 18 ay hem de 3 yaş çocuk testlerinde en yüksek puanları alarak elde etti.
     Yolcu güvenliğinde de yetişkinler için yüzde 90'lık skor elde eden Yeni i30'un, hem sürücü hem de yolcular için iyi bir koruma sunduğu belirtildi. Yeni i30'un özellikle arkadan çarpmalarda aktif koltuk başlıkları ve koltuk yapıları sayesinde yolculara tam koruma sağladığı belirtildi.
     Yeni i30'da standart olarak sunulan ESP ile birlikte ön ve arka yolcular için emniyet kemeri ikazı gibi ''Pasif Güvenlik'' unsurları, yüzde 86'lık skor alınmasında önemli rol oynadı.
     Yeni i30'un EuroNCAP testleri sonucu 5 Yıldız ile derecelendirilmesinin ardından Hyundai, toplam 7 modeli ile bu başarıyı elde etmiş oldu. Hyundai sırasıyla, önceki nesil i30, i20, ix35, ix20, i40 ve Veloster ile EuroNCAP testlerinden 5 yıldız almayı başarmıştı.
     Ülkemizde Mart ayı sonunda satışına başlanan Yeni i30, 128 PS gücündeki 1.6 litre dizel ve 135 PS gücündeki 1.6 benzinli motor seçeneklerine sahip. İki motor seçeneğinde de 6 ileri otomatik ve 6 ileri düz vites seçenekleriyle sunulan Yeni i30, Style ve Elite olarak adlandırılan zengin donanım seviyesi ile dikkat çekiyor. En üstün güvenliği sunan Yeni i30'a 43 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla sahip olunabiliyor.


Bu haberi 217 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir