Hyundai'den, yeni premium konsept: HCD-14 Genesis

  • Yazı boyutu
Hyundai'den, yeni premium konsept: HCD-14 Genesis

Hyundai'den, yeni premium konsept: HCD-14 Genesis

Hyundai, yeni premium konsepti "HCD-14 Genesis"i Detroit'te görücüye çıkardı.
     Hyundai'den yapılan açıklamaya göre, Hyundai'nin yeni nesil teknolojili çevre dostu elektrikli otomobiller kuşağına dahil olan "HCD-14" konsepti, aynı zamanda global anlamda lüks segmentte konumlanıyor.
     Hyundai, "HCD-14 Genesis" konseptiyle dünyanın en önemli fuarlarından birisi olarak gösterilen NAIAS 2013 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda gelecek hakkında ipuçları sundu ve mode premium felsefesine bir kez daha ağırlık verdi.
     Hyundai Motor Company Uluslararası Operasyonlar Bölüm Başkanı Tak Uk Im, "Hyundai Genesis ve Equus modelleri artık global lüks pazarın ciddi yarışmacıları olarak kabul ediliyor. "HCD-14 Genesis" adlı yeni konsept aracımız ise bugün Hyundai'nin premium marka imajını yükseltmek için hazırladığımız en önemli yeniliklerden birisi. Hyundai markası olarak daima yeniliklere ve üst düzey kaliteye odaklanmak niyetindeyiz" değerlendirmesinde bulundu.
     Hyundai Motor America Başkanı ve CEO'su John Krafcik ise, "Premium ürünler, pazarlama, satış ve servis yaklaşımları gibi birçok dalda organize olarak iyi işler çıkardık ve ayrıca Genesis ve Equus gibi modellerimizle artık premium segmentte ciddi olarak yer alıyoruz. Bu iki modelimiz yüzde 9 pazar payı alarak iyi bir ivme yakaladı ve bir çok önemli rakibini geride bıraktı. Arkadan itişli premium ürünler, bu önemli başarıyı yeni nesil modellerimizle paylaşmaya hazırlanıyor. "HCD-14 Genesis" ise tasarım yönü ve dinamikleri açısından geleceğimizi simgeliyor. Aynı zamanda teknolojik görüntüsü de odak noktamız hakkında bir ipucu veriyor" ifadelerini kullandı.
     Hyundai bu fuarda ayrıca ilk kez PHEV sistemini de görücüye çıkarmış oldu. Orta büyüklükteki bir sedan konseptine dayanarak yakın gelecekte seri üretime geçmeye hazırlanan Hyundai, 2.0 litrelik GDI motorla güçlendirilmiş yeni nesil PHEV sistemiyle tam elektrikli haldeyken tek bir şarjla 32 km yol yapabiliyor. Pil gücü belirli bir seviyeye düştüğünde, otomatik olarak daha uzun sürüş mesafeleri sağlayan hibrid moduna geçen otomobilin bu pili yaklaşık üç saat içinde evde şarj edilebilme imkanı da sağlıyor.
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir