Hyundai'den Nürburgring'de test merkezi...

  • Yazı boyutu
Hyundai'den Nürburgring'de test merkezi...

Hyundai'den Nürburgring'de test merkezi...

Hyundai, Almanya'nın meşhur yarış pisti Nürburgring'de 5,5 milyon avroluk yatırımla kendine ait, özel bir test merkezi inşa etmeye başladı.
     Hyundai açıklamasına göre, Hyundai, yeni test merkeziyle yollardaki otomobillerinin çok daha keyifli ve güvenli sürüş sunmaları adına ciddi bir attı.
     Tüm dünyadaki otomobil üreticilerinin piyasaya çıkacak yeni modellerini test ettiği Nürburgring aynı zamanda motorsporlarındaki en önemli pistlerden birisi olarak kabul ediliyor. Hyundai, böylece yeni araçlarının gelişiminde bu pisti etkin şekilde kullanacak.
     Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Hyundai Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Allan Rushforth, "Nürburgring'deki Hyundai test merkezi, müşterilerimizin araçlarımızda daha keyifli bir deneyim yaşamasında temel oluşturacak. Çünkü sürüş ve yol tutuş performansı Avrupalı sürücüler için oldukça önemli. Bu test merkezi aynı zamanda ciddi bir yatırımı da gözler önüne serip, Hyundai'nin Avrupa'daki marka algısı ve rekabetçi ruhunun gelişimine katkıda bulunacak" ifadelerini kullandı.
     3 bin 50 metrekarelik alana kurulan bina, "The Green Hell" yani "Yeşil Cehennem" olarak bilinen pistin tam merkezinde bulunuyor.
     Piste doğrudan erişim için seçilen bu alan güncel modellerle birlikte WRC dünyasına geri dönüş yapan Hyundai Motorsport'un da güvenilirliğini, dayanıklılığını ve sürüş dinamiklerini hızlandıracak.
    
    
    

Bu haberi 121 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir