"Hüseyin Erkan'ın WFE Genel Sekreterliğine seçilmesi"

  • Yazı boyutu
"Hüseyin Erkan'ın WFE Genel Sekreterliğine seçilmesi"

Erkan: "Ekim ayında yapılacak genel kurulda tüzük değişikliği gerçekleşirse görev tanımım CEO olarak değişecek"

Bekir Gürdamar - Dünya Borsalar Federasyonu (WFE) Genel Sekreterliği görevine atanan eski İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanı Hüseyin Erkan, "Ekim ayında yapılacak genel kurulda tüzük değişikliği gerçekleşirse görev tanımım CEO olarak değişecek" dedi.
     AA muhabirine atamayla ilgili düşüncelerini açıklayan Erkan, 2008 yılından bu yana yönetim kurulunda görev yaptığı WFE'de böyle bir göreve layık görülmesinin kendisini onore ettiğini kaydetti.
     Federasyonun Ekim ayında yapılacak genel kurulunda tüzük değişikliği gerçekleşirse CEO olarak görev tanımının değişeceğini, yapılması düşünülen düzenleme ile WFE'de CEO makamının oluşturulacağı ve genel sekreterliğe göre daha fazla yetkilerle donatılmasının düşünüldüğünü söyleyen Erkan "Ben de elimden geldiği kadar lisanslı borsaların etkin bir şekilde çalışması için çaba göstereceğim" dedi.
     Erkan gelişen internet ortamında lisanslı olmayan dolayısıyla hiç bir sorumluluk altına girmeden borsa gibi yatırımcılara işlem yaptıran sistemlerin özellikle ABD ve Avrupa'da sayılarının hızla arttığını, bunun lisanslı borsalar için haksız rekabet anlamına geldiğinin altına çizen Erkan, "Eşitlik ilkesine uymayan bu sistemler borsalara zarar veriyor, bu sistemleri lisans altına alarak, haksız rekabeti önlemek en önemli gündem maddemiz olacak" diye konuştu.
    
    


Bu haberi 241 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir