Hüseyin Erkan Dünya Borsalar Federasyonu (WFE) Genel Sekreterliğine seçildi

  • Yazı boyutu
Hüseyin Erkan Dünya Borsalar Federasyonu (WFE) Genel Sekreterliğine seçildi

Hüseyin Erkan Dünya Borsalar Federasyonu (WFE) Genel Sekreterliğine seçildi

Eski İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanı Hüseyin Erkan, Dünya Borsalar Federasyonu'nun (WFE) Genel Sekterliğine seçildi.
     Dünya Borsalar Federasyonu'nun resmi sitesinden duyurusu yapılan görevlendirme bilgi notunda, Hüseyin Erkan'ın finans sektöründeki 23 yıllık deneyimi içerisindeki 16 yıl boyunca İMKB'deki çalışmalarına işaret edildi. 2008-2011 yılları arasında Dünya Borsalar Federasyonu'nun yönetim kurulu üyeliği görevini yapan Erkan görevi bir önceki Genel Sekreter Thomas Krantz'dan devir alacak.
     Açıklamaya göre, Erkan, "Federasyon tarafından ortaya konan prensiplere olan bağlılığımı takdir ederek, WFE Yönetim Kurulu'nun beni Genel Sekreterlik görevi ile görevlendirmesinden onur duydum. Özellikle küresel ekonomik dönüşümün yaşandığı bu dönemde, hedefim, WFE'nin hizmetlerini ve düzenli borsa regülasyonu konusundaki savunuculuğunu genişletmek ve zenginleştirmek" dedi.
     Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
     "WFE, Erkan'ın İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'ndaki liderliği, dünya borsalarının bir araya getirilmesi ve düzenleyici konularda bakış açısı ile birleşince, yeni görevini kendisi için eşsiz derece uygun olduğuna inanmaktadır."
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir