HÜRSİAD Başkanı Sarıcı: -"Moody's'in kredi notumuzu yükseltmesi, enflasyon üstündeki baskıları…

  • Yazı boyutu
HÜRSİAD Başkanı Sarıcı: 
  -"Moody's'in kredi notumuzu yükseltmesi, enflasyon 
  üstündeki baskıları…

HÜRSİAD Başkanı Sarıcı: -"Moody's'in kredi notumuzu yükseltmesi, enflasyon üstündeki baskıları azaltacak, ülke ekonomisine olumlu katkıda bulunacaktır"

Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) Başkanı Yusuf Sarıcı, kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Türkiye'nin kredi notunu yükseltmesinin, enflasyon üstündeki baskıları azaltacağını, ülke ekonomisine olumlu katkıda bulunacağını bildirdi.
     Sarıcı, yaptığı yazılı açıklamada, Türk ekonomisindeki gidişatın yapılan reformlar, istikrar ve güvenin bir sonucu olduğunu belirtti.
     Türkiye'nin yatırımcılar için güvenli bir liman olma yolunda hızla ilerlediğine değinen Sarıcı, şunları kaydetti:
     "Moody's'in kredi notumuzu yükseltmesi, enflasyon üstündeki baskıları azaltacak, ülke ekonomisine olumlu katkıda bulunacaktır. Daha da önemlisi Türkiye bir kademe daha not artışı alması halinde yatırım yapılabilir bir ülke seviyesine gelecektir. Türk ekonomisinin bugünkü seyri, istikrar ve güven ortamı, geçmişte ülkemize not verme konusunda hayli cimri davranan kredi derecelendirme kuruluşlarını bile dize getirmiştir."
     Yeni Teşvik Sistemi'nin ülke ekonomisine yapacağı katkılara da değinen Sarıcı, ülkeye gelen doğrudan yabancı sermayenin, ekonomiyle ilgili reformlar ve Yeni Teşvik Sistemi sayesinde daha da artacağını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir