HÜRSİAD Başkanı Sarıcı: -"Hükümetin OVP hedefleri gerçekçidir ve mutlaka desteklenmelidir"

  • Yazı boyutu
HÜRSİAD Başkanı Sarıcı:
  -"Hükümetin OVP hedefleri gerçekçidir ve mutlaka desteklenmelidir"

HÜRSİAD Başkanı Sarıcı: -"Hükümetin OVP hedefleri gerçekçidir ve mutlaka desteklenmelidir"

Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Sarıcı, yeni Orta Vadeli Program'ın (OVP) yatırım yapmayı planlayanlar için belirsizlikleri ortadan kaldıracağını ve iş dünyası için yol gösterici olacağını belirterek, "Hükümetin OVP hedefleri gerçekçidir ve mutlaka desteklenmelidir" dedi.
     HÜRSİAD Başkanı Sarıcı, yaptığı yazılı açıklamada, OVP'nin iş dünyası için yol gösterici olduğunu kaydederek, "Hükümetin Orta Vadeli Programı'nı önemsiyor, iş dünyası açısından umut verici olarak görüyoruz. Bugün Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyayı etkisi altına alan ekonomik krize karşın Türk ekonomisindeki büyüme hedeflerinin revize edilmiş olmasını yerinde bir karar olarak değerlendiriyoruz. Hükümetin OVP hedefleri gerçekçidir ve mutlaka desteklenmelidir" ifadelerini kullandı.
     Sarıcı, Türkiye'nin 2023 yılı için koyduğu ekonomik hedeflere ulaşılmasında reformlara ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "Hükümetin Orta Vadeli Programı'ndaki yapısal reform çalışmaları da bu anlamda çok önemli. Türkiye'nin yabancı yatırımcılar için güvenli liman olması, bir çekim merkezi haline gelmesi, kısacası sorunların çözümü için hazırlanan 70-80 kalemdeki reformların kazanımlarını zamanla daha iyi göreceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir