HÜRSİAD Başkanı Sarıcı: -"Büyüme rakamları bizim için sürpriz olmadı, ikinci çeyrekte de…

  • Yazı boyutu
HÜRSİAD Başkanı Sarıcı:
  -"Büyüme rakamları bizim için sürpriz olmadı, ikinci
  çeyrekte de…

HÜRSİAD Başkanı Sarıcı: -"Büyüme rakamları bizim için sürpriz olmadı, ikinci çeyrekte de büyümenin sürmesini bekliyoruz"

Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) Başkanı Yusuf Sarıcı, 2012 yılının birinci üç aylık dönemindeki büyüme rakamlarının kendileri için sürpriz olmadığını ve ikinci çeyrekte de büyümenin sürmesini beklediklerini bildirdi.
     Yaptığı yazılı açıklama ile 2012 yılı birinci çeyrek büyüme rakamlarını değerlendiren HÜRSİAD Başkanı Yusuf Sarıcı, ilk çeyrekte çıkan yüzde 3,2'lik rakamın bu yıl için yüzde 4 büyüme hedefiyle doğru orantılı olduğunu kaydetti.
     Ekonomide istikrarın sürdüğünü, ikinci çeyrekte de büyümenin sürmesini beklediklerini ifade eden Sarıcı, açıklamasında şu değerlendirmelerde bulundu:
     "İlk çeyreğin büyümesine dış talep artışının etkisi büyük. Bu da ekonomi politikalarının doğru seyirde olduğunu gösteriyor. Ekonomi yönetiminin iç pazarı destekleyen üretim politikası, ihracatı teşvik etmesi, cari açığı azaltmaya yönelik üretim politikası büyüme başarısını getirmiştir. Bugün AB üyesi ülkelerde yaşanan ekonomik çalkantılara rağmen ihracat odaklı elde edilen bu büyüme, gerçek anlamda bir başarıdır."
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir